ظریف و اشتون با یکدیگر دیدار کردند

محمد جواد ظریف و کاترین اشتون با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و کاترین اشتون نماینده 1+5 در مذاکره با ایران ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک در چارچوب یک نهار کاری با یکدیگر دیدار کردند.

در این دیدار معاون دو طرف نیز حضور داشتند که قرار است در جریان این ناهار کاری آخرین جمع‌بندی ها ، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات دو طرف با توجه به مذاکرات دو جانبه و چندجانبه‌ای که طی بیش از یک ماه گذشته صورت گرفته است مورد تبادل نظر قرار گیرد.

مذاکرات ایران و 1+5 در سطح معاونان روز پنج شنبه در مقر اتحادیه اروپا در نیویورک برگزار می‌شود. این مذاکرات دو روزه خواهد بود و تا جمعه به طول می‌انجامد.

به گزارش ایسنا، براساس اظهارات مقامات ایران و آمریکا اختلافات در موضوعات اساسی و جدی همچنان وجود دارد و دو طرف سعی دارند با طرح‌ها و ایده‌های ابتکاری که با خود به نیویورک برده‌اند از این اختلاف نظرها بکاهند. در عین حال کارشناسان معتقدند فاصله‌ها میان دو طرف در موضوعات مختلف به ویژه ظرفیت غنی سازی بسیار زیاد است.

مذاکرات ایران و 1+5 در چارچوب برنامه اقدام مشترک برای چهار ماه دیگر پس از آخرین مهلت مذاکرات (30 تیرماه) به مدت چهار ماه تمدید شده است.

پیش از مذاکرات رسمی میان ایران و 1+5 مذاکرات دو جانبه بین معاونان وزیران خارجه ایران و 1+5 طی چهارشنبه و صبح پنج شنبه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N506859