اظهارات اوباما درباره داعش/ عربستان با آموزش مخالفان سوری در خاک خود موافقت کرده است

خبرگزاری تسنیم نوشت:

رئیس جمهور آمریکا خطاب به نظامیان کشورش در ایالت فلوریدا گفت نیروهای آمریکا با تروریسم مبارزه‌ای طولانی داشته‌اند و آمریکا همچنان با تهدیدات تروریستی مواجه است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا خطاب به نظامیان کشورش در ایالت فلوریدا گفت نیروهای آمریکا با تروریسم مبارزه‌ای طولانی داشته‌اند و آمریکا همچنان با تهدیدات تروریستی مواجه است.

وی در ادامه گفت: هیچگاه سربازان خود را برای جنگ به عراق نمی فرستم. رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد که توان داعش را از طریق استراتژی ادامه دار ضد تروریسم نابود خواهیم کرد.

اوباما افزود که آمریکا بیش از 160 حمله هوایی را در عراق انجام داده است. وی گفت که باید تروریست‌ها در عراق و سوریه را تعقیب کنیم.

وی افزود: در صورتی که داعش را بدون کنترل رها کنیم آنها به طور مستقیم آمریکا را تهدید خواهند کرد. رئیس جمهور آمریکا گفت: پایان جنگ در افغانستان به معنای پایان خطر برای آمریکا نیست.

اوباما گفت طی چند ماه آینده ماموریت آمریکا در افغانستان به پایان خواهد رسید. وی گفت که نیروهای آمریکایی برای مدت طولانی با تروریسم درگیر بودند.

رئیس جمهور آمریکا گفت که از نیروی هوایی خود برای مقابله با داعش استفاده خواهیم کرد.

وی ضمن تهدید بر شمردن داعش برای تمام جهان گفت: کشورهای زیادی آمادگی خود را برای حمله نظامی گسترده علیه داعش اعلام کردند.

باراک اوباما با اشاره به کمک برخی کشورها در حملات هوایی علیه داعش، گفت: ائتلافی بین‌المللی را علیه داعش رهبری خواهیم کرد.

وی تاکید کرد که هیچ گریزی جز خشکاندن منبع تروریسم در دنیا وجود ندارد.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد که عراقی‌ها باید مسئولیت بخش بزرگتری را در این جنگ بر عهده بگیرند. وی گفت که نمی توان از حمایت از شرکایمان در منطقه کوتاهی کنیم.

اوباما ضمن اشاره به این موضوع که این فقط جنگ آمریکا نیست، گفت بیش از 40 کشور پیشنهاد کمک به حمله به داعش را داده‌اند.

4949

کد N506398