بشار الجعفری:

اسرائیل از ربودن نیروهای سازمان ملل در جولان سود می برد

آفریقا و خاورمیانه

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد در سخنانی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی تنها کسی است که از ربودن نیروهای سازمان ملل متحد در بلندی های اشغالی جولان سود می برد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل متحد اظهار داشت: سرویس های اطلاعاتی قطر، عربستان سعودی و ترکیه به طور مستقیم مسئول حمایت مالی از گروه های تروریستی در سوریه هستند و با گروه تروریستی جبهه النصره برای ربودن کارمندان سازمان ملل متحد در بلندی های جولان همکاری می کنند.

وی در یک کنفرانس خبری که شب گذشته برگزار شد افزود: اسرائیل تنها کسی است که از خالی شدن بلندی های اشغالی جولان از نیروهای حافظ صلح سود می برد. سوریه اسنادی را در اختیار بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد قرار داده است که حمایت دولت های قطر، عربستان سعودی، ترکیه و اردن از جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی را ثابت می کند.

جعفری خاطرنشان کرد: پیش از این ما به حمایت قطر از گروه های تروریستی هشدار داده بودیم. تحولات خطرناکی اخیرا رخ داده است و ما می دانیم پایگاهی برای آموزش تروریست ها در اردن وجود دارد به طوری که تروریست ها پس از آموزش به جنوب سوریه اعزام می شوند و در ترکیه نیز تروریست ها پس از آموزش به شمال سوریه منتقل می شوند.

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: کسانی که خواهان مبارزه با تروریسم هستند نمی خواهند با دولت سوریه، ایران، روسیه و حتی چین هماهنگی داشته باشند زیرا در واقع این کشورها اصلا خواهان مبارزه با تروریسم نیستند بلکه به دنبال دخالت بیشتر در امور کشورهای منطقه هستند.

وی گفت: مبارزه با تروریسم باید طبق قطعنامه شماره 2170 شورای امنیت صورت گیرد و ما در سوریه دو سال است که با گروه داعش و تروریسم مبارزه می کنیم و در انتظار تشکیل ائتلاف بین المللی در این زمینه نیستیم. بسیاری از کشورها در حال حاضر با ما هم رای هستند و معتقدند مبارزه با تروریسم باید طبق قطعنامه 2170 شورای امنیت صورت گیرد.