۰
حقیقت پور در گفتگو با مهر:

امیرعبداللهیان درباره سفر عربستان به مجلس پاسخ می دهد

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعضای این کمیسیون به سفر آقای معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه انتقاد دارند گفت: آقای امیرعبداللهیان هفته آینده درباره این سفر به کمیسیون پاسخ می دهد.

منصور حقیقت پور، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به حضور حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه در این کمیسیون گفت: کمیسیون امنیت ملی در جلسات هفته آینده به بررسی وضعیت عراق، سوریه و یمن با حضور مسئولان وزارت امور خارجه خواهد پرداخت.

وی همچنین درباره سفر اخیر معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه به عربستان افزود: اعضای کمیسیون امنیت ملی نسبت به این سفر انتقاد دارند و معتقدند انجام این سفر از سوی آقای امیرعبداللهیان با توجه به شرایط و جایگاه عربستان در منطقه ضرورتی نداشته است.

نماینده اردبیل در مجلس ادامه داد: دولت عربستان در تولد داعش نقش داشته و همچنان با آمریکا برای دستیابی به اهدافش در منطقه همکاری می کند در صورتی که جمهوری اسلامی ایران در موضع اقتدار در منطقه و جهان است و اگر ضرورتی از سوی مقامات عربستانی احساس می شود آنها باید به کشور ما سفر کنند.

حقیقت پور گفت: یکشنبه هفته آینده همچنین در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طرح دوفوریتی تصویب بسته سیاسی تنبیهی علیه کشور مبدا پرواز پهپاد اسرائیلی به سمت کشورمان مورد بررسی خواهد گرفت.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.