حمله شبه‌نظامیان به یک پایگاه نظامی پاکستان در مرز افغانستان

ارتش پاکستان امروز (سه شنبه) اعلام کرد، گروهی از شبه نظامیان از افغانستان به یکی از پست‌های نظامی این کشور حمله کرده و در تیراندازی صورت گرفته 11 شبه نظامی و سه سرباز پاکستانی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش پاکستان در بیانیه‌ای گفت: گروهی از تروریست‌ها از افغانستان امروز به یکی از پست‌های نظامی پاکستان در منطقه قبیله‌نشین وزیرستان شمالی حمله کردند.

ارتش پاکستان از 15 ژوئن سال جاری میلادی عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه شبه نظامیان خارجی و محلی در این منطقه آغاز کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است،‌ نیروهای امنیتی پاکستان این حمله را دفع کرده و یکی از شبه نظامیان را دستگیر کردند.

پاکستان و افغانستان مرزی نفوذپذیر با وضعیت بی ثبات را با یکدیگر به اشتراک گذاشته‌اند که اغلب صحنه حملات بین مرزی است.

شبه نظامیان هر دو کشور از این مرز عبور می‌کنند تا از خاک کشور همسایه به عنوان پایگاهی امن استفاده کنند.

در همین حال یکی از شاخه‌های تندروی جدید طالبان پاکستان امروز مسئولیت حمله‌ای انتحاری به پلیس در شمال غرب پاکستان و کشتن یکی از مقامات را به عهده گرفت.

"جماعت الاحرار" اخیراً‌ جدایی خود از تحریک طالبان پاکستان و مولانا فضل الله، رهبری این گروه را اعلام کرده و متعهد شده تا به عمر خالد خراسانی،‌ فرمانده جدید خود وفادار بمانند.

احسان‌الله احسان،‌ سخنگوی این گروه گفت: ما مسئولیت این حمله را به عهده می‌گیریم و می‌خواهیم صریحاً‌ اعلام کنیم که در آینده نیز به حملات خود ادامه می‌دهیم.

وی افزود: در این درگیری هیچ شبه نظامی کشته نشده و آن‌ها در امنیت کامل به پایگاهی امن بازگشته‌اند.

انتهای پیام

کد N505208