معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور:

دخالت‌های خارجی همیشه جنگ بزرگتری را به منطقه تحمیل می‌کند

رييس‌جمهور,حسن روحاني,ابوطالبی

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در صفحه شخصی خود در توئیتر با اشاره به ائتلاف غرب ساخته علیه داعش نوشت: دخالت های خارجی همیشه جنگ بزرگتری رابه منطقه تحمیل کرده است.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در صفحه شخصی خود در توئیتر با اشاره به ائتلاف غرب ساخته علیه داعش نوشت: دخالت های خارجی همیشه جنگ بزرگتری رابه منطقه تحمیل کرده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوطالبی با اشاره به اظهارات رئیس جمهورعراق در نشست پاریس مبنی بر این‌که ایران به جای بازی های سیاسی نشان داده است قبل از همه به تنهایی باتروریسم مبارزه می‌کند نوشت: کشورهای منطقه بایدازایران درس بگیرند و به جای شعاربه عمل روی آورند.

نماینده معرفی شده از سوی جمهوری اسلامی برای حضور در سازمان ملل متحد با تاکید بر این‌که ائتلاف باید درون منطقه ای و توسط کشورهای بزرگ آن باشد، نه بیرونی وتحمیلی نوشته است: سیاست‌های یک بام و دو هوای غرب فقط سبب ریشه دارتر شدن ترور و خشونت خواهد شد.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در ادامه نوشت: رفتارشناسی ائتلاف سازان ِمبارزه باترور، نشان می دهد که نخست آنان نه تنهاصداقتی دربیان خواست هایشان ندارند، که کنش هایشان هم تابع واقعیت هانیست و دوم زمانی که سخن ازیکپارچگی می گویند اختلافاتشان آنقدر عمیق است که اظهاراتشان نمی تواند آن را بپوشاند و سوم این‌که تناقضات آنان مفهومی وآنقدر عمیق است که شاید دیگر نتوان از درون کنش‌هایشان، کورسوی اقدامی اساسی را مشاهده کرد.

در همین حال در پی اظهارات ضد ونقیض مقامات غربی دراین رابطه واستیصال آنان در برخورد باپدیده تروریسم وخشونت گرایی دکتر ابوطالبی، اظهارات مهم مقام معظم رهبری مبنی براین‌که وزیرخارجه آمریکا، شخصاً به دکتر ظریف درخواست داده بود که بیایید در قضیه داعش با ما همکاری کنید، اما ایشان درخواست را رد کرده بود را نیز بازتاب داده است.

انتهای پیام

کد N504822