نارضایتی منامه از ادامه اعطای تابعیت به شهروندان بحرینی توسط قطر

بحرین، قطر را به نقض تعهدات قبلی خود مبنی بر عدم اعطای تابیعت قطری به شهروندان بحرینی متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت "الوطن العربی"، مساله اعطای تابیعت به بحرینی‌ها همواره یکی از مسائل مورد اختلاف میان قطر با عربستان سعودی، بحرین و امارات بوده است. این کشورها در ماه مارس گذشته به دلیل اختلافات خود با قطر در اقدامی بی‌سابقه سفیران خود را از دوحه خارج کردند.

قطر به اعطای تابعیت به خانواده‌ها و قبیله‌های سنی مذهب بحرینی متهم شده است. یک خبرگزاری بحرینی به نقل از معاون وزیر کشور بحرین درخصوص امور اعطای تابعیت اعلام کرد: قطر همچنان به اعطای تابعیت به بحرینی‌ها ادامه می‌دهد و به تعهداتی که پیشتر درخصوص توقف این قبیل اقدامات داده بود، پایبند نیست.

وی در ادامه افزود: صلاح محمد الجلاهمة یک بحرینی که تابعیت قطری گرفته و تابعیت بحرینی خود را به نحوی مغایر با قانون لغو کرده است، بازداشت شده است.

عربستان، امارات و بحرین، کشور قطر را به در پیش گرفتن سیاست‌های خصمانه علیه این کشورها و حمایت از اخوان‌المسلمین متهم کرده‌اند.

آنها علت خارج کردن سفیران خود از قطر را عدم پایبندی این کشور به توافق‌نامه‌ای میان کشورهای حوزه خلیج‌فارس و همچنین عدم توقف اعطای تابعیت به مخالفان این کشورها اعلام کردند.

انتهای پیام

کد N504760