سرلشکر جعفری:

توان دفاعی سپاه دشمنان را متحیر کرده است/حرکت آمریکایی‌ها برای مقابله با داعش اقدامی نمایشی است

سیاست داخلی

جمهوری اسلامی ایران اگر هم به نشست کشورهای غربی و عربی برای مقابله با داعش در عراق دعوت می‌شد به هیچ وجه در این اجلاس حضور نمی یافت و در مجموع امید زیادی به این حرکت‌ها نیست چرا که آمریکایی‌ها برای نیل به اهداف خود دست به این اقدام زده‌اند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه توان دفاعی سپاه دشمنان را متحیر کرده است گفت: امروز دشمنان نظام به توان فوق العاده سپاه اذعان دارند و این قدرت بازدارنده سد دفاعی بسیار خوبی در برابر تهدیدات آنها است.
به گزارش ایلنا،‌ سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست خبری به مناسبت سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس نیروهای زمینی، دریایی و هوایی سپاه در 26 شهریور 1364 گفت: در سال 1364 و قبل از عملیات فاو امام خمینی (ره) به این ضرورت پی بردند که سپاه برای دفاع همه جانبه در برابر تهدید‌ها و آمادگی کامل در برابر دشمنان نیازمند متشکل شدن از نیروهای زمینی، دریایی و هوایی است.
وی افزود: تا زمانی که درگیر جنگ تحمیلی بودیم به نحو احسن نتوانستیم این سه نیرو را در سپاه احیا کنیم.
سردار جعفری ادامه داد: با همت و تلاش‌های مجاهدین و دانشمندان در عرصه‌های علمی و پژوهشی اقدامات بسیار خوبی در بعد از جنگ تحمیلی به منظور پیشبرد نیروهای سه گانه سپاه انجام گرفت.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه توان دفاعی سپاه دشمنان را متحیر کرده است تصریح کرده است: امروز دشمنان نظام توان فوق العاده نیروهای سپاه اذعان دارند که در کنار ارتش صد دفاعی فوق العاده‌ای را دربرابر تهدید دشمنان ایجاد کرده است.
وی خاطر نشان کرد: دشمنان تا کنون قصد تهدید کشور را داشته اند ولی به خاطر این قدرت بازدارنده ناکام مانده‌اند.
سردار جعفری با بیان اینکه ماموریت سپاه دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی است گفت: یک بعد این دفاع، دفاع نظامی و سخت است اما سپاه پاسداران بر تهدیدهای نیمه سخت و نرم دشمنان نیز اشراف کامل دارد.
وی ادامه داد: امروز مجموعه نیروهای سپاه آمادگی بسیار خوبی برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی دارند و این آمادگی را مدیون رهنمودهای امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و خون شهدا هستیم.
سردار جعفری در پاسخ به سوالی مبنی بر علل تهدید گروه تروریستی داعش توسط آمریکا گفت:حرکت آمریکایی‌ها اقدامی نمایشی است چرا که امروز بر همگان آشکار شده که داعش با حمایت آمریکا ساخته شده است.
وی ادامه داد: داعش حرکتی برای تضعیف توان مقابله جهان اسلام با صهیونیست‌ها و استکبار جهانی است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه غربی‌های از توسعه این گروه‌های تروریستی احساس خطر می‌کنند خاطر نشان کرد: ترس آمریکایی‌ها از این است که شاید روزی اقدامات این گروه های تروریستی دامن آنها را نیز بگیرد.
سردار جعفری افزود: جمهوری اسلامی ایران اگر هم به نشست کشورهای غربی و عربی برای مقابله با داعش در عراق دعوت می‌شد به هیچ وجه در این اجلاس حضور نمی یافت و در مجموع امید زیادی به این حرکت‌ها نیست چرا که آمریکایی‌ها برای نیل به اهداف خود دست به این اقدام زده‌اند.
وی با اشاره به پیامدهای پیروزی غزه در جنگ اخیر صهیونیست‌ها توضیح داد:مقاومت مردم مسلمان غزه در واقع تداوم مقابله با نظام سلطه در منطقه است؛ این مقاومت از دستاورهای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس است که نشان داد می‌شود با دست خالی و به تنهایی در برابر دشمن ایستاد.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: تصور رژیم صهیونیستی بر این بود که با خشونت بی حد و اندازه می‌تواند اراده‌ی ملت غزه را نابود کند اما مقاومت ملت مسلمان فلسطین نیت صهیونیست‌ها را بی اثر کرد.
سردار جعفری خاطر نشان کرد: امروز ایستادگی در برابر ظلم و استکبار به خوبی در جهان جا افتاده و این پیام اصلی انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به رژه 31 شهریور افزود: احتمال دارد که برخی از تسلیحات جدید را در حوزه رادار، موشک و توان هوایی در این رژه به نمایش بگذاریم.

کد N504696