درخواست وزیر خارجه انگلیس از ایران بری همکاری با ائتلاف علیه داعش

ايران,انگليس,داعش

وزیر امور خارجه انگلیس پس از برگزاری کنفرانس پاریس در خصوص چگونگی مبارزه با داعش از ایران خواست تا به این ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با نیروهای داعش در عراق بپیوندد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس پس از برگزاری کنفرانس پاریس که روز دوشنبه برگزار شد در جمع خبرنگاران، گفت: همیشه غیرمحتمل بوده است که ایران به یک عضو کامل در این ائتلاف تبدیل شود اما من فکر می‌کنم ما هنوز باید امیدوار باشیم که ایران به این ائتلاف بپیوندد.

وزیر امور خارجه انگلیس از ایران خواست تا به این ائتلاف بین‌المللی بپیوندد اگرچه تهران به این کنفرانس دعوت نشده بود.

هاموند همچنین افزود: من امیدوارم که ایران با طرح‌هایی که این ائتلاف قرار است انجام دهد همکاری کند اگرچه به طور فعال بخشی از این ائتلاف نیست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ایران که یکی از هم‌پیمانان اصلی عراق و سوریه در منطقه خاورمیانه به شمار می‌آید در کنفرانس روز گذشته پاریس دعوت نشده بود. مقامات این کشور تاکید کردند که با آمریکا در عراق همکاری نظامی نخواهند داشت.

کنفرانس روز دوشنبه پاریس با حضور 30 کشور و سازمان برگزار و در آن بر لزوم حمایت همه‌جانبه از دولت عراق برای مقابله با نیروهای افراط‌گرا شامل کمک نظامی مناسب تاکید شد.

وزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد: کشورش هنوز تصمیمی در مورد شرکت در حملات هوایی علیه داعش در عراق و سوریه اتخاذ نکرده است.

وی تاکید کرد: حملات هوایی در سوریه مساله‌ای به مراتب پیچیده‌تر در عراق خواهد بود اما ما هنوز آن را غیرمتحمل نمی‌دانیم.

انتهای پیام

کد N504654