آمریکا انتخابات کریمه را رد کرد

اوكراين

آمریکا با غیر قانونی خواندن اولین انتخابات محلی در کریمه از زمان الحاق آن از اوکراین به روسیه، آن را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از آسوشیتدپرس، ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: آمریکا انتخابات 14 سپتامبر محلی و منطقه‌ای در کریمه و نتایج آن‌ را قانونی و رسمی نمی‌داند.

هارف در ادامه گفت: واشنگتن به محکوم کردن اقدام غاصبانه روسیه در تجاوز به خاک اوکراین و الحاق بخشی از خاک این کشور به خود ادامه می‌دهد.

به نظر می‌رسد حزب حاکم روسیه با عنوان "روسیه متحد" در انتخابات روز یکشنبه قاطعانه پیروز شده است. کمیسیون انتخابات کریمه اعلام کرد، شاخه منطقه‌ای حزب حاکم روسیه متحد در کریمه 71.04 درصد آرا و حزب ناسیونالیست افراطی لیبرال دموکرات 63 درصد آرا را به‌دست آوردند.

به نظر می‌رسد هیچ حزب دیگری بیش از پنج درصد از آرا را به دست نیاورده است.

اگر نتایج به همین شکل ثابت بماند، نتایج به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور کمک می‌کند تا قدرت خودش را در این منطقه گسترش دهد.

هارف در ادامه اظهارات خود افزود: موضع در قبال کریمه روشن است. این شبه جزیره کاملاً قسمتی از خاک اوکراین است. ما از روسیه می‌خواهیم تا این منطقه را به وضعیت درست آن به عنوان قسمتی از اوکراین باز گرداند.

مردم کریمه برای انتخاب قانون‌گذاران مجلس کریمه و سواستوپل و هم‌چنین برای انتخاب اعضای شورای شهر در این انتخابات شرکت کردند.

نمایندگان سپس برای کریمه و سواستوپل فرماندار انتخاب خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N504541