ابراهیم جعفری: عراق در زمینه نیروی زمینی نیازی به حمایت بین‌المللی ندارد

عراق,داعش

وزیر خارجه عراق تاکید کرد که هرگونه تحرکات نظامی میدانی علیه گروه تروریستی داعش صرفاً از سوی عراقی‌ها خواهد بود. این در حالی است که شرکت‌کنندگان در نشست پاریس بر حمایت نظامی و انسانی از عراق تاکید کردند.

وزیر خارجه عراق تاکید کرد که هرگونه تحرکات نظامی میدانی علیه گروه تروریستی داعش صرفاً از سوی عراقی‌ها خواهد بود. این در حالی است که شرکت‌کنندگان در نشست پاریس بر حمایت نظامی و انسانی از عراق تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، "ابراهیم جعفری"، وزیر خارجه عراق در کنفرانس خبری در پاریس اعلام کرد: این نیروهای عراقی و پیشمرگ‌ها هستند که وظیفه مبارزه میدانی با داعش را بر عهده خواهند داشت و از تمام حمایت‌هایی که این ائتلاف با راهبرد آمریکای ارائه خواهد داد، بهره خواهند برد.

وی خاطرنشان کرد: عراق نیامند حمایت‌های انسانی فوری است که اوضاع هزاران آواره را که به دلیل درگیری‌ها خانه و کاشانه خود را رها کرده‌اند، بهبود ببخشد. واکنش‌ها نیز در نشست پاریس در خصوص ارائه حمایت‌های انسانی به عراقی‌ها، مثبت بود.

جعفری عنوان داشت: بغداد در زمینه نیروهای زمینی به حمایت بین‌اللمللی نیاز ندارد و عراق بر حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی خود تاکید کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که در نشست پاریس مساله تمامیت حمایت هوایی برای نیروهای عراقی و حمایت لجستیکی جهت مقابله با داعش مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق تصریح کرد: "چریک‌های داعش" تهدیدی برای تمام کشورهای جهان و نه فقط عراق هستند

بغداد از اقلیم کردستان در مبارزه علیه داعش حمایت کرد که این اقدام در چارچوب قانون اساسی صورت گرفت.

وی همچنین نسبت به عدم حضور ایران در کنفرانس پاریس که جهت بررسی راه‌های مقابله با داعش برگزار شد، اظهار تاسف کرد.

در همین حال، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه برخی از کشورهای شرکت‌کننده در نشست پاریس مسئول افزایش قدرت داعش هستند، گفت: در صورتی که این ائتلاف زیر چتر سازمان ملل و با مشارکت ایران و سوریه باشد، مسکو آماده است از این ائتلاف حمایت کند.

شرکت‌کنندگان در نشست پاریس بر حفظ و تمامیت ارضی و مالکیت عراق تاکید کرد و توافق یافتند که به حمایت‌های خود از مسئولان عراق و مبارزه با داعش ادامه دهند.

انتهای پیام

کد N504533