راسموسن: ناتو باید در مقابل تهدیدها از سوی داعش و روسیه بایستد

ناتو

دبیرکل ائتلاف ناتو گفت: اعضای این ائتلاف باید برای مقابله با تهدیدهای امنیتی از سوی داعش و روسیه در کنار یکدیگر بایستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آندرس فوگ راسموسن، دبیرکل ناتو در جریان سخنرانی خود در بروکسل، بلژیک گفت: ائتلاف ناتو خودش را در مقابل یک تقسیم ژئوپلیتیکی میان "مقاومت و تعصب" و "دموکراسی و خودکامگی" یافته است.

وی ادامه داد: ما باید به عنوان نیرویی برای آزادی در مقابل این دو بایستیم. ناتو و کشورهای عضو باید در کنار همه با چالش‌های جدید امنیتی که مقابله با آن‌ها ممکن است سال‌ها به طول بینجامد مقابله کنند.

مدت زمامداری راسموسن در ناتو 30 سپتامبر پایان می‌یابد.

دبیرکل ناتو ادامه داد، این ائتلاف باید آماده استفاده قدرت نظامی باشد و باید از تمایلات سیاسی در صورت نیاز بهره ببرد.

وی در جلسه پرسش و پاسخ پس از سخنرانی‌اش گفت که تمایل دارد تا از زور و قوای مسلح علیه داعش استفاده کند چرا که این تروریست‌ها نه تنها تهدیدی برای جهان عرب محسوب می‌شوند بلکه جوامع غربی با خطر تروریسم مواجه خواهند شد.

راسموسن با اعلام اینکه ناتو به دنبال مداخله در چنین عملیاتی نیست، کشتار دسته جمعی توسط داعش را محکوم کرد.

وی گفت: نشست ناتو در ماه جاری میلادی در ولز، به روسیه نشان داد که ائتلاف از اعضایش دفاع می‌کند. عبرت از تاریخ این است که اقدامات خودسرانه و قدرت بیشتر نه تنها باعث صلح نمی‌شود بلکه خودکامگی و سلطه گری را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام

کد N504530