حقیقت‌پور: توافق هسته‌ای حاصل نشود، آمریکا را رسوا می‌کنیم

مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمريكا

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که اگر توافق هسته‌ای بین ایران و 1+5 حاصل نشود ایران میز مذاکره را به میدانی برای رسوا کردن آمریکایی‌ها تبدیل خواهد کرد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که اگر توافق هسته‌ای بین ایران و 1+5 حاصل نشود ایران میز مذاکره را به میدانی برای رسوا کردن آمریکایی‌ها تبدیل خواهد کرد.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در نیویورک، اظهار کرد: ما در مذاکرات جدی هستیم و می‌خواهیم طرف‌های مذاکره هم جدی باشند؛ چرا که نسبت به جدیت آنها تردید داریم.

وی افزود: مسائل هسته‌ای ما می‌توانست زودتر از اینها حل شود زیرا ما چیزی فراتر از قانون و ان‌پی‌تی نمی‌خواهیم بلکه ما صرفا حق مسلم خودمان را می‌خواهیم اما این غربی‌ها هستند که زمان را از بین می‌برند و می‌خواهند ما به حقوق خود نرسیم در حالی که اگر جدیت داشته باشند مذاکرات یک روزه به نتیجه می‌رسد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خاطرنشان کرد: اوباما این روزها با لشکرکشی نمایشی که می‌خواهد علیه داعش راه بیندازد در پی این است که دستاوردی برای دولت خود داشته باشد؛ در حالی که این کار آمریکا ممکن است دامنه جنگ‌افروزی را گسترش دهد. اگر اوباما زیاده‌خواهی نکند و حق مسلم ایران را به رسمیت بشناسد حل مساله هسته‌ای می‌تواند دستاوردی برای دولت او تلقی شود.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: اگر توافق ایران و 1+5 به نتیجه نرسد ما سر جای اولمان بر می‌گردیم؛ دوباره غنی‌سازی 20 درصد را ادامه می‌دهیم و فردو را فعال خواهیم کرد.

حقیقت‌پور با بیان اینکه ایران در شرایط تحریم به غنی‌سازی 20 درصد دست یافته بود، یادآور شد: غربی‌ها باید دست از لج‌بازی بردارند و مسیر حقوقی پرونده هسته‌ای را جلو ببرند چرا که در مسیر حقوقی بهتر به تفاهم خواهیم رسید.

وی در ادامه تاکید کرد:‌ اگر توافق هسته‌ای بین ایران و 1+5 حاصل نشود ما میز مذاکره را به میدانی برای رسوا کردن آمریکایی‌ها تبدیل خواهیم کرد.

این نماینده مجلس در پایان با تاکید بر لزوم اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: رهبری در شرایطی اقتصاد مقاومتی را طراحی کردند که ما تحریم بودیم و ما بنا را بر این گذاشته‌ایم که ما را تحریم کنند و به ما فشار بیاورند و اجازه خروج نفت را به ما ندهند؛ لذا در صورتی که توافق هسته‌ای به نتیجه نرسد پیگیری اقتصاد مقاومتی می‌تواند کشور را تقویت کند.

انتهای پیام

کد N504513