ظریف در دیدار سفیر نروژ : اسلو از اخراج دانشجویان ایرانی جلوگیری کند

تسنیم نوشت:

وزیر امور خارجه کشورمان گفت :اخراج دانشجویان ایرانی بر افکار عمومی و محافل دانشگاهی ما تاثیر منفی داشته و در این زمینه لازم است نروژ از ادامه این روند جلوگیری کند.

خانم اودیسه نورهیم سفیر جدید نروژ در جمهوری اسلامی ایران بعداز ظهر دوشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور بیش از پیش توسعه یابد. در ادامه ظریف ضمن انتقاد از اخراج دانشجویان ایرانی از نروژ گفت: اخراج دانشجویان ایرانی بر افکار عمومی و محافل دانشگاهی ما تاثیر منفی داشته و این به ضرر نروژ می باشد. در این زمینه لازم است نروژ از ادامه این روند جلوگیری کند زیرا دانشجویان ایرانی برای تحصیل در آن کشور حضور دارند.

خانم اودیسه نورهیم سفیر جدید نروژ با ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که بتواند کمک نماید که روابط دو کشور در تمام ابعاد توسعه بیشتری یابد. وی در رابطه با مشکلات دانشجویان ایرانی گفت: قبل از ترک نروژ با سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلو در این رابطه گفتگو کرده و از وضعیت دانشجویان مطلع و بدنبال راهکاری برای حل مشکل می باشد. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که تمهیداتی ایجاد شود که دانشجویان ایرانی در آینده گرفتار این مشکلات نشوند.

در ادامه سفیر جدید نروژ در کشورمان بر اهمیت افزایش همکاری بین ایران و نروژ لزوم تبادل هیاتها در سطوح مختلف بین دو کشور تاکید کرد.

 

23231

 

کد N504306