ظریف در دیدار سفیر جدید ایتالیا در تهران:

اتحادیه اروپا نقش فعالتری در به نتیجه رسیدن مذاکرات ایران و 1+5 داشته باشد

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ریاست ایتالیا بر اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد که ایتالیا بتواند نقش موثر و مثبتی در توسعه روابط ایران و اتحادیه اروپایی ایفاء نماید.

سفیر جدید ایتالیا در جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر امروز دوشنبه با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا بر توسعه هر چه بیشتر روابط در تمام ابعاد تاکید کرد.

وی با اشاره به ریاست ایتالیا بر اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد که ایتالیا بتواند نقش موثر و مثبتی در توسعه روابط ایران و اتحادیه اروپایی ایفاء نماید.

در ادامه وزیر امور خارجه کشورمان با تشریح روند مذاکرات ایران و گروه 1+5 ابراز امیدواری کرد که اتحادیه اروپا نقش فعال‌تری در مذاکرات داشته باشد تا این مذاکرات به نتیجه برسد و بر تاثیر ایتالیا به عنوان رئیس کنونی اتحادیه اروپا در این خصوص تاکید کرد.

مائورو کنچاتوری سفیر جدید ایتالیا با اشاره به روابط بسیار خوب دو کشور گفت: ما همواره بدنبال آن هستیم که زمینه را برای توسعه روابط هموار نمائیم و به همین علت اولین کشور اروپایی بودیم که بعد از پیروزی جناب آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، معاون وزیر خارجه ایتالیا را عازم ایران کردیم. 

کد N504083