در دیدار با رئیس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه

روانچی: ایران آمادگی کامل دارد تا مذاکرات به نتیجه برسد

ايران, مذاكرات ايران و گروه 1 5, فرانسه, مجيد تخت روانچي, مذاكرات هسته‌اي

خانم پاتریسیا آدام، رئیس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه که در رأس هیأتی به ایران سفر کرده بود با تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این ملاقات معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان درخصوص مذاکرات جاری ایران با کشورهای 1+5 اظهار داشت: در صورت وجود اراده سیاسی در کشورهای 1+5 جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا مذاکرات به نتیجه برسد و توافق جامع میان طرفین امضا گردد .

وی افزود : انتظار جمهوری اسلامی ایران از کشورهای غربی در این مذاکرات این است که براساس توافقات به عمل آمده و پس از امضای توافق جامع کلیه تحریم ها علیه ایران «لغو» گردد.
در این دیدار همچنین راه های گسترش همکاری های دوجانبه میان ایران و فرانسه به ویژه روابط پارلمانی میان دو کشور مورد بررسی قرار گرفت .
خانم آدام نیز ضمن تشریح اهداف سفر خود به جمهوری اسلامی ایران و با توجه به ظرفیت های موجود میان دو کشور ، خواستار توسعه روابط دوجانبه در همه زمینه ها به ویژه روابط پارلمانی به منظور تبادل نظر بیشتر میان طرفین شد .
در راستای افزایش همکاری پارلمانی طی یک سال گذشته چندین هیأت پارلمانی فرانسه به کشورمان سفر نموده است .
رئیس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه ، همچنین در ادامه سفر خود با امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه دیدار و ضمن بررسی تحولات منطقه نسبت به راه های مقابله با تروریسم به خصوص گروه داعش در عراق و سوریه به تبادل نظر پرداختند .
هیأت مذکور در ادامه برنامه های سفر به کشورمان با بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.انتهای پیام

کد N503688