۰
پزشکیان:

اعتبارات خوبی در حوزه سلامت در دست دولت است

  • ۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس شوراي اسلامي,سلامت

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اعتبارات خوبی در حوزه سلامت در دست دولت است، گفت: مدیران موظف هستند پیگیر سرانه منطقه خود برای تخصیص این اعتبارات باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، مسعود پزشکیان در جمع اعضای شورا و دهیاران بخش گوگان اظهار کرد: 30 هزار میلیارد ریال در بودجه سال جاری برای فصل بهداشت و درمان روستاها و شهرهای زیر 20 هزار خانوار پیش بینی شده است که این اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود و سهم استان آذربایجان شرقی با توجه به سرانه جمعیتی رقم قابل توجهی است.

وی ادامه داد: با تزریق کامل این مبالغ به بدنه بهداشت و درمان کشور و در صورت برنامه ریزی صحیح برای هزینه‌کرد‌ها، شاهد تحول بزرگی در عرصه بهداشت و درمان کشور خواهیم بود.

پزشکیان با تاکید بر اینکه دولت در حوزه بهداشت و درمان قانون را سر لوحه کار خود قرار داده است، گفت: قوانین حوزه بهداشت و درمان سال ها بود که خاک می خورد، دولت قبل به قانون عمل نمی کرد و به کسی نیز پاسخگو نبود.

نماینده مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات از عدم اجرای قانون سرچشمه می گیرد چرا که اگر افراد تخصصی در کمیسیون های مجلس حضور داشته باشند و قانون درست تصویب و اجرا شود، مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی توجه به اقتصاد بهداشت را ضروری دانست و گفت: اقتصاد باید به صورت تخصصی در بخش‌های مختلف تعریف شود و اجرای درست و اصولی قوانین بهداشتی نیازمند افراد توانمند در بخش های اقتصاد بهداشت است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.