معاون روحانی: او برای رفتن به نیویورک برنامه دارد، ولی هنوز سفر قطعی نشده است

فارس نوشت:

معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: حسن روحانی برای رفتن به نیویورک برنامه دارد اما هنوز قطعی نشده است.

الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور امروز دوشنبه در حاشیه پنجاه و سومین نشست سازمان حقوقی، مشورتی، آسیایی ـ آفریقایی (آلکو) در جمع خبرنگاران گفت: حسن روحانی رئیس‌جمهور برای رفتن به نیویورک برنامه دارد اما هنوز قطعی نشده است.

براساس این گزارش، امین‌زاده همچنین در مراسم افتتاحیه این نشست طی سخنانی با بیان اینکه آلکو دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که هنوز به کار گرفته نشده، گفت: در حال حاضر جهان با چالش‌های جدید و بزرگی روبه‌روست که حل آنها نیازمند خرد و اراده جمعی است.

او با بیان اینکه خشونت و تروریسم در جوامع ما تأثیر می‌گذارد گفت: بسیاری از کشورها در آسیا و آفریقا تحت تأثیر این خشونت‌ها قرار گرفتند و با وحشی‌گری‌های بی‌سابقه‌ای که صورت می‌گیرد، تعداد زیادی کشته، مجروح و آواره شده‌اند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: ما پس از بحران سوریه به همه اعلام کردیم که ممکن است این بحران به کشورهای همسایه نیز منتقل شود و هشدار دادیم که تروریست هیچ اخلاق و قانون و حد و مرزی را نمی‌پذیرد.

امین‌زاده با اشاره به طرح جهان علیه خشونت و افراطی‌گری که سال گذشته از سوی رئیس‌جمهور کشورمان به شصت و هشتمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل ارائه شد گفت: امروز مشخص شده که افراطی‌گری خشونت‌آمیز تهدیدی علیه بشریت است و آقای روحانی با این طرح قصد داشت تا به جهانیان نسبت به خطر قطعی این تهدید هشدار دهد و این هشدار به خاطر احساس مسئولیت ایران به صلح و امنیت بین‌المللی بود.

او با بیان اینکه جهان اکنون به این موضوع پی برده که بایستی هم در عمل و هم در گفتار علیه افراطی‌گری متحد شود، گفت: افراطی‌گری، خشونت و تروریسم با هم همراه شدند و نمی‌توان آنها را به عنوان پدیده‌هایی جدا از هم تلقی کرد. به باور وی، حقوق بین‌الملل ابزارهای لازم را برای مقابله با تروریسم در اختیار دارد.

او با اشاره به اجلاس کنونی در تهران گفت: این اجلاس فرصت مغتنمی را برای بررسی مجدد برخی موضوعات فراهم می‌کند. مسئله فلسطین و آوارگان فلسطینی در صدر دغدغه‌های جامعه جهانی است.


معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: تجاوز مستمر رژیم صهیونیستی به غزه همراه با محاصره یک دهه این منطقه، شرایط آوارگان فلسطینی را بدتر کرده و این رژیم در 7 دهه اخیر و حقوق بشردوستانه را نقض کرده و بایستی دادگاه بین‌المللی کیفری در مورد رسیدگی به جرایم این رژیم به وظیفه خود عمل کند.

 

23231

 

کد N503485