/نشست آلکو در تهران/

نماینده هند: نیازمند تغییر وضعیت موجود با توجه به قانون‌های بین‌المللی هستیم

نماینده هند در نشست آلکو گفت: این نشست بین کشورهای آسیایی و آفریقایی برای تاثیرگذاری بر مشکلات و چالش‌های جهانی و حل آن‌هاست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نیرو چاندا، عضو هیات افزایش همکاری‌های آلکو در پنجاه‌ و سومین اجلاس سالانه سازمان حقوقی مشورتی آسیایی-آفریقایی (آلکو)، گفت: در حال حاضر جهان در مقابل چالش‌های گوناگونی قرار دارد. ما نیازمند تغییر وضعیت موجود با توجه به قانون‌های بین‌المللی هستیم. سالگرد این نشست امسال در بین کشورهای در حال توسعه برگزار می‌شود که توسط هند و چین برای نخستین‌بار در سال 1955 و در راستای همکاری‌های مشترک بین کشورهای عضو آن آغاز شد. این نشست بین کشورهای آسیایی و آفریقایی در خصوص لزوم تاثیرگذاری بر مشکلات و چالش‌های جهانی و حل آن‌هاست.

او افزود: فعالیت‌های این نشست تحت نظر قانون‌های بین‌المللی است که در سازمان ملل به تصویب رسیده است. آلکو تاکنون تلاش خود را در جهت برآورده شدن خواسته‌های دول عضو آن انجام داده است.

نماینده هند در نشست آلکو گفت: نشست امسال موضوعاتی هم‌چون لزوم جلوگیری از خشونت و پدیده تروریسم را مورد بررسی قرار خواهد داد و هم‌چنین در مورد جنایات انجام شده توسط اسراییل و ظلم آن‌ها به مردم فلسطین بحث خواهد شد. در پایان از دولت جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی از نشست امسال آلکو تشکر می‌کنم.

انتهای پیام

کد N503432