دیدار امیرعبداللهیان با رئیس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه

معاون وزیر خارجه: بهترین راهکار برای مبارزه با داعش تقویت دولت‌های عراق و سوریه است

ايران,حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه,فرانسه

خانم پاتریسیا آدام ، رئیس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه که به کشورمان سفر نموده است با امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار کرد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این دیدار ، تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا با تمرکز بر مباحث مبارزه با داعش و تروریسم و تحولات عراق ، سوریه و لبنان مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

رئیس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه با اشاره به نقش و جایگاه مهم ایران در صلح و ثبات منطقه ، بر اهمیت گفت‌وگو با ایران در مسائل مهم جاری در منطقه خاورمیانه برای فرانسه و اروپا تاکید کرد و یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران و فرانسه علیرغم برخی اختلاف دیدگاه‌های سیاسی در مسائل منطقه ، در مسائل قابل توجهی از جمله مبارزه با تروریسم و تقویت دولت عراق اشتراک نظر دارند و می توانند در این خصوص زمینه‌های همکاری نیز تعریف نمایند .

پاتریسیا آدام هرگونه مداخله خارج از چارچوب سازمان ملل برای مبارزه با تروریسم را مردود دانست .

امیر عبداللهیان نیز با اشاره به رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران برای گفت‌وگو و همکاری با فرانسه در مسائل منطقه ای و بین‌المللی و ابراز تردید نسبت به رویکرد آمریکا برای مبارزه واقعی و ریشه ای با تروریسم ، رویکرد اشتباه و گزینشی آمریکا و غرب در تعامل با گروه‌های تروریستی از جمله داعش در سوریه و عراق را مهمترین دلیل تقویت این گروه‌ها و در معرض خطر قرار گرفتن ثبات و امنیت منطقه دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با تروریسم ، منتظر هیچ گونه ائتلاف بین‌المللی نخواهد ماند و بر اساس مسئولیت بین‌المللی خود و در چارچوب مقررات بین المللی عمل خواهد کرد .

امیرعبداللهیان افزود: به اعتقاد جمهوری اسلامی ایران ، بهترین راهکار برای مبارزه با داعش و تروریسم در منطقه ، کمک و تقویت دولت‌های عراق و سوریه است که به صورت واقعی مشغول مبارزه با تروریسم هستند.

انتهای پیام

کد N503217