در دیدار امیرعبداللهیان با نماینده سازمان ملل عنوان شد

درخواست کمک بان‌کی‌مون از ایران برای تسریع در انتخاب رییس‌جمهور لبنان

ايران,حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه,سازمان ملل متحد,لبنان,بان‌كي‌مون

دریک پلامبلی، نماینده سازمان ملل متحد در امور لبنان که به تهران سفر کرده است با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار کرد و پیام بان کی مون دبیر کل سازمان ملل خطاب به دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه را تسلیم وی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دبیر کل سازمان ملل متحد در این پیام خواستار مساعدت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ ثبات و تسریع در انتخاب رئیس‌جمهور لبنان شده است.

در این دیدار دو طرف در خصوص تحولات لبنان به خصوص چالشهای سیاسی و امنیتی این کشور با توجه به بحران های منطقه گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

دریک پلامبلی هماهنگ کننده سازمان ملل در امور لبنان با ابراز خرسندی از فرصت سفر به تهران ، از نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ثبات و امنیت لبنان تقدیر و تشکر کرد و با ارائه گزارشی از تحولات لبنان ، بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات در لبنان تاکید نمود.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار بر همکاری جمهوری اسلامی ایران با سازمان ملل متحد در راستای تثبیت صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد و افزود : سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت از ثبات و امنیت و انسجام ملی لبنان است و ما از هیچگونه تلاشی برای کمک به ثبات سیاسی و امنیتی در لبنان فروگذار نمی کنیم.

امیرعبدللهیان افزود : هر آنچه را که مردم لبنان در خصوص انتخاب رئیس‌جمهور این کشور به مصلحت بدانند و به تایید پارلمان این کشور برسد ، مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه همچنین بر ضرورت همفکری و همکاری کشورهای مختلف در جهان برای مقابله و مبارزه اصولی و ریشه ای با پدیده تروریسم با محوریت سازمان ملل متحد تاکید کرد .

انتهای پیام

کد N503097