نایب رییس کمیسیون کشاورزی در گفت‌وگو با ایلنا:

برای حل بحران کم آبی طرح می‌دهیم

مجلس

با آگاهی از این طرح می‌توان به اصلاح آبیاری و اصلاح الگوی کشت،‌ نوع انتخاب گونه‌ها، کاهش برداشت آب از مخازن و افزایش بهره‌وری و عملکرد در کشت پرداخت که باعث می‌شود تولید و میزان مخزن آب کاهش پیدا نکند.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: بحران کم‌آبی که فعلا شاهد آن هستیم صدمه جبران‌ناپذیری به کشور وارد می‌کند که ما با مطرح کردن یک بسته پیشنهادی سعی بر آن داریم تا این مشکل را حل کنیم.

محمد اسماعیل‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با بحران کم‌آبی اخیر گفت: برای مبارزه با بحران کم‌آبی و تاثیری که بر محصولات کشاورزی می‌گذارد طرحی را در قالب یک بسته ارائه داده‌ایم که می‌تواند کشور را از این نگرانی نجات دهد.

نماینده مردم کاشمر با بیان اینکه عملی کردن این طرح احتیاج به یک عزم ملی دارد، تصریح كرد: با این برخوردهایی که آقایان می‌کنند مشکل آب حل نمی‌شود. بحران آب راه‌حل‌هایی دارد که باید عمیقا بررسی شود.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در توضیح طرح پیشنهادی برای حل مشکل کم‌آبی خاطرنشان كرد: به عنوان رئیس سازمان جهاد در سال 85 این طرح را مطرح کردم که دو وزیر در آن دوران امضایش کردند و آقای لاریجانی به شدت از این طرح استقبال کردند تا اینکه آن را برای مقام معظم رهبری فرستادیم.

اسماعیل‌نیا افزود: این طرح بیلان منفی دشت‌ها را مدیریت می‌کند. با آگاهی از این طرح می‌توان به اصلاح آبیاری و اصلاح الگوی کشت،‌ نوع انتخاب گونه‌ها، کاهش برداشت آب از مخازن و افزایش بهره‌وری و عملکرد در کشت پرداخت که باعث می‌شود تولید و میزان مخزن آب کاهش پیدا نکند.

وی تاکید کرد: در آینده‌ای نزدیک قرار است این طرح به صورت پایلوت در یکی از مناطق کشور مورد استفاده قرار گیرد و امیداوریم که در این امر تمام کشور کمک کنند تا از این بحران کم آبی نجات یابیم.

کد N503068