فواد معصوم: ایران از روز اول ظهور داعش در عراق به یاری ما شتافت

ايران,عراق,داعش

رییس‌جمهور عراق حضور ایران در ائتلاف ضد داعش را ضروری خواند و گفت: ایران از روز اول ظهور داعش در عراق به یاری ما شتافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ، فواد معصوم، رییس‌جمهور عراق در مورد ائتلاف ضد داعش گفت: مهم این است که این کشورها در تصمیم گیری های کنفرانس شرکت کنند و نه اینکه حتما در عملیات شرکت داشته باشند.

وی افزود: اگر پایه های داعش در عراق محکم شود مشکلات بزرگی برای عراق، منطقه و جهان ایجاد خواهد شد بنابر این ما باید از کشورهای دیگر کمک بگیریم تا جبهه ای جهانی علیه این گروه که می خواهد در عراق مستقر شود و از آنجا جهان را با خطر مواجه سازد تشکیل شود.

رییس جمهور عراق ادامه داد: به اعتقاد ما ایران باید در ائتلاف ضد داعش حضور داشته باشد زیرا میان ایران و عراق مرزی به طول تقریبا هزار کیلومتر وجود دارد و ایران از روز اول ظهور داعش و حمله آن به موصل کمکهای انسان دوستانه و نظامی زیادی به ما ارایه کرد. ممکن است برخی از کشورها در مورد ایران حساسیت هایی داشته باشند اما امروز مساله، مبارزه با داعش است. اگر می خواهیم داعش را به محاصره در بیاوریم و به آن ضربه بزنیم در اولین گام باید کشورهای منطقه را در مسیر و هدفی واحد قرار دهیم و سپس به سراغ کشورهای دیگر برویم. حمله به داعش و نابودی آن به نفع همه است زیرا احتمالا داعش انواع تندروی های دینی دیگر را هم در دل خود داشته باشد.

فواد معصوم ادامه داد: امروز ما نیازمند هماهنگی و همکاری دستگاههای امنیتی و استفاده از تجربیات کشورهای دیگر در مبارزه با تروریسم هستیم. ما سرباز و نیروهایی داریم که می توانند با داعش مقابله کنند اما ما نیازمند تجهیزات و فناوری جدید و کمک های نظامی هستیم تا بتوانیم با این نوع تروریسم مقابله کنیم. عراق با داشتن نظامیان، نیروهای پیشمرگه و نیروهای داوطلب نیاز به نظامیان کشورهای دیگر ندارد بلکه نیازمند تجربیات و کمکهای آنها و آموزش نیروها برای مقابله با داعش هستیم.

بر اساس گزارش واحد مرکزی خبر وی در پایان گفت: امیدواریم شرکت کنندگان در نشست پاریس حساس بودن اوضاع و خطری که منطقه و جهان را تهدید می‌کند را درک کنند.

انتهای پیام

کد N502997