النهار مدعی شد ایران برای شرکت در نشست پاریس شرط گذاشته است

تسنیم نوشت:

روزنامه لبنانی «النهار» به نقل از محافل سیاسی فرانسه نوشت تهران مشارکت خود در نشست بین‌المللی پاریس درخصوص مقابله با گروه تروریستی «داعش» را مشروط به لغو تحریم‌های بین‌المللی از ایران کرده است.
محافل سیاسی فرانسه در گفت‌وگو با روزنامه لبنانی النهار، ادعا کردند: «طرف ایرانی در جریان گفت‌وگوهای فشرده‌ای با طرف فرانسوی که اخیرا بین طرفین صورت گرفته است، به لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه ابلاغ کرده است که مشارکت ایران در ائتلاف جهانی مشروط به لغو تحریم‌های بین‌المللی تحمیل شده به ایران است.»

بنا به ادعای این منابع، اما طرف فرانسوی این را بالاترین سقف خواسته‌های ایران توصیف و آن را یک مخالفت قاطع از جانب ایران برای پیوستن به این ائتلاف دانست.

این ادعا در حالی مطرح می شود که ایران نشست پاریس درخصوص مقابله با تروریسم را نشستی «نمایشی» توصیف کرده و اعلام کرده است که در چنین نشستی شرکت نمی‌کند.

این منابع در ادامه تصریح کردند: «نقش‌ها بین شرکت کنندگان در ائتلاف مبارزه با داعش توزیع نخواهد شد بلکه در جریان سفرهای جان کری و چاک هیگل، وزرای خارجه و دفاع آمریکا به منطقه خاورمیانه و اروپا، طی دو هفته آینده در خصوص توزیع نقش‌ها توافق حاصل خواهد شد.»

52261

کد N502986