ابراز تاسف فواد معصوم از حضور نداشتن ایران در کنفرانس پاریس

عراق93,ایران

تهران – ایرنا – رییس جمهوری عراق از این که جمهوری اسلامی در کنفرانس بین المللی مقابله با گروه تروریستی داعش حضور ندارد، ابراز تاسف کرد.

به گزارش شبکه خبری 'فاکس نیوز' آمریکا، 'فواد معصوم' در مصاحبه ای اختصاصی با خبرگزاری 'آسوشیتد پرس' اعلام کرد از این که ایران به کنفرانس مقابله با گروه تروریستی داعش در فرانسه دعوت نشده، متاسف است.

این کنفرانس قرار است امروز (دوشنبه) با حضور 26 کشور در پاریس برگزار شود. هدف از این نشست بررسی راه های مقابله با تروریست های داعش عنوان شده است.

بیشتر شرکت کنندگان این کنفرانس کشورهای غربی و عربی هستند. نمایندگان 5 عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل نیز به منظور ابراز همبستگی با ائتلاف مقابله با داعش در این نشست حضور خواهند داشت.

به گفته یک مقام وزارت خارجه آمریکا، چندین کشور عربی اخیرا پیشنهاد همکاری در زمینه حمله هوایی علیه مواضع داعش را مطرح کرده اند.

معصوم در مصاحبه با آسوشیتدپرس لزوم مشارکت برخی قدرت های عربی در حملات هوایی علیه داعش را زیر سوال برد و گفت: ضرورتی وجود ندارد که مصر، امارات و عربستان سعودی در این حملات شرکت داشته باشند.

گروه تروریستی داعش علاوه بر فعالیت های افراط گرایانه در سوریه، طی ماه های اخیر با حمله به عراق بخش هایی از این کشور را به اشغال خود درآورده است.

آمریکا در تلاشی که هدفش مبارزه با تروریست های داعش عنوان شده، کوشیده است تا ائتلافی از کشورهای منطقه را با خود همراه سازد.

'جان کری' وزیر خارجه آمریکا اخیرا با همین هدف به برخی کشورهای خاورمیانه سفر و با سران این کشورها دیدار و گفت و گو کرد.

خاورم**9156**1566
کد N502967