160 مهاجر آفریقایی در سواحل لیبی غرق شدند

لیبی,مهاجرآفریقایی,غرق

تهران-ایرنا- منابع خبری عربی اعلام کردند روز گذشته 160 مهاجر از قاره آفریقا در منطقه ˈ الحمیدیده ˈ واقع در شمال ˈ تاجوراء ˈ لیبی بر اثر غرق شدن قایقشان جان باختند.

به گزارش پایگاه خبری ' الیوم السابع ' این افراد از اتباع کشورهای آفریقایی بودند و قصد داشتند به صورت غیر قانونی خود را به اروپا برسانند .

سرهنگ ' ایوب القاسم ' سخنگوی نیروی دریایی لیبی نیز در این خصوص گفت : قایقی که حامل 200 مهاجر آفریقایی بود در آب های منطقه ای لیبی درمنطقه الحمیدیه تاجورا غرق شد و 160 نفر از مسافران این قایق جان خود را از دست دادند .

وی افزود : گارد ساحلی منطقه حمیدیده موفق شد 36 نفر و از جمله سه زن را نجات دهد و این افراد پس از بیرون کشیده شدن از دریا به بیمارستان منتقل شدند .

سخنگوی نیروی دریایی لیبی تاکید کرد گارد ساحلی این کشور همچنان مشغول بیرون کشیدن اجساد قربانیان است .

لیبی از زمان سرنگونی سرهنگ معمر قذافی شاهد هرج و مرج زیادی بوده و این روزها درگیری میان نظامیان وابسته به سرلشکر بازنشسته ' خلیفه حفتر ' و انقلابی ها در جریان است و هر یک از این گروه ها یکدیگر را متهم به تلاش برای پیشبرد طرح ها و برنامه های کشورهای همسایه و خارجی می کنند .

نیروهای ژنرال حفتر مخالفان خود را تروریست و تندرو و اخوانی و تحت فرمان قطر می دانند و از سوی دیگر انقلابی ها نیز نیروهای ژنرال حفتر را وابسته به مصر و امارات و برخی دیگر از کشورها می دانند و می گویند آن ها می خواهند با کودتا انقلاب آن ها را نابود کنند .

خاورم **2041**1566
کد N502916