القاعده: ارزیابی آمریکا در مورد افول ما دروغ است

گروه القاعده ارزیابی آمریکا مبنی بر افول این گروه را "دروغ" خواند و در پیام خود به تروریست‌های داعش که رقیب آن‌ها محسوب می‌شود، هیچ اشاره‌ای نکرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "حسان عبدالرئوف" از کهنه سربازان مصری القاعده مدعی شد: هر خطایی که شاخه‌های منطقه‌ای القاعده احتمالا مرتکب شده‌اند، بسیار محدود است و شمار موفقیت‌های آن‌ها بسیار است.

وی همچنین نسبت به کشته شدن "غیرعمدی" بی‌گناهان در جریان عملیات‌های القاعده عذرخواهی کرد اما جزئیات بیشتری نگفت. عبدالرئوف که در دوران اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده خدمت می‌کرد، گفت که این گروه در حال گسترش در سراسر جهان است. القاعده هم اکنون با چالش فعالیتهای گروه داعش مواجه است چرا که این گروه تروریستی تلاش می‌کند تا هرچه بیشتر به اراضی خود در عراق و سوریه بیفزاید و همین امر رقابتی میان این دو گروه ایجاد کرده است.

حسام عبدالرئوف در ادامه پیام خود تاکید کرد: چطور اقدامات القاعده می‌تواند به سرعت کاهش یابد و یا بسیاری از رهبران ارشد آن کشته شوند، در حالی که این گروه همچنان در حال پیشروی است و جبهه‌های جدیدی ایجاد می‌کند؟

انتهای پیام

کد N502908