مشوق های مالی موتور محرک 517 ورزشکار تایلندی در اینچئون

تایلند,ورزش 93,کره جنوبی

کوالالامپور - ایرنا - تایلند که 517 ورزشکار به هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی اعزام می کند برای هر بازیکی مدال آور جوایزی بین یک میلیارد تا 200 میلیون ریال درنظر گرفت.

به گزارش ایرنا، روزنامه 'بانکوک پست' روز دوشنبه اعلام کرد تایلند به بازی های آسیایی اینچئون 517 ورزشکار اعزام می کند و کسب حداقل 11 مدال طلا را مدنظر قرار داده است.

تایلند در رقابت های شانزدهمین دوره بازی های آسیایی در گوانگجو چین صاحب 11 مدال طلا، 9 مدال نقره و 32 مدال برنز شد.

صندوق ملی توسعه ورزش تایلند اعلام کرد این کشور برای ورزشکارانی که مدال طلا کسب کنند یک میلیون بات (حدود یک میلیارد ریال)، برای مدال نقره 500 هزار بات (حدود 500 میلیون ریال) و برای ورزشکارانی که مدال برنز بدست آورند 200 هزار بات (200 میلیون ریال) پاداش درنظر گرفته است.

شرکت های خصوصی و انجمن های ورزشی این پاداش ها را برای ورزشکاران در نظر گرفته اند.

بازیکنان تیم فوتبال تایلند نیز در صورت کسب مدال طلای این رقابت ها هر کدام 500 هزار بات پاداش دریافت می کنند.

این پاداش را یک شرکت رسانه ای تایلند برای بازیکنان فوتبال درنظر گرفته است.

مدیر تیم بولینگ تایلند نیز اعلام کرد انجمن بولینگ برای بازیکن تایلندی که مدال طلای رقابت های آسیایی اینچئون را کسب کند چهار میلیون بات (چهار میلیارد ریال) پاداش درنظرگرفته است.

10 ورزشکار تایلندی در رقابت های بولینگ بازی های آسیایی حضور دارند، اما این تیم از دوره قبلی رقابت های آسیایی گوانگجو دست خالی بازگشت.

رییس انجمن بدمینتون تایلند نیز اعلام کرد تیم های بدمینتون که بتوانند مدال طلا رقابت های آسیایی را کسب کنند سه میلیون بات (سه میلیارد ریال) پاداش می گیرند و برای مدال آوران نقره و برنز نیز به ترتیب دو میلیون بات و یک میلیون بات جایزه درنظر گرفته شده است.

در رقابت های انفرادی نیز برای بازیکنان تایلندی که مدال طلا کسب کنند 500 هزار بات، نقره 250 هزار بات و مدال برنز 150 هزار بات پاداش درنظر گرفته شده است.

حامی تیم والیبال تایلند نیز پاداش دو میلیون باتی (دو میلیارد ریال) برای کسب مدال طلای هر کدام از تیم های مردان و زنان در اینچئون در نظرگرفته است.

آساق**1611
کد N502855