دیدار وزیر خارجه کویت با محمود عباس

وزیر امور خارجه کویت که به رام‌الله سفر کرده است، با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شیخ صباح الخالد، وزیر امور خارجه کویت که به کرانه باختری رود اردن رفته است، با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره تازه‌ترین تحولات داخلی فلسطین و توسعه همکاری و مناسبات دوجانبه گفت‌وگو کرد.

ریاض مالکی، وزیر امور خارجه فلسطین پس از این دیدار در کنفرانس خبری مشترک با شیخ صباح الخالد گفت: درباره روابط دوجانبه فلسطین و کویت و راه‌های تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های دو طرف در بخش‌های مختلف گفت‌وگو کردیم.

ریاض مالکی سفر شیخ صباح الخالد به رام‌الله را نقطه عطفی در روابط فلسطین و کویت برشمرد و تاکید کرد: به عقیده ما این سفر می‌تواند فصل جدیدی در روابط و مناسبات دو طرف رقم زند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر امور خارجه کویت هم دراین کنفرانس خبری سفرش را به کرانه باختری رود اردن سفری تاریخی توصیف و اعلام کرد: با محمود عباس درباره روابط دوجانبه، تحولات مهم منطقه و مسائل مربوط به آینده آرمان ملت فلسطین گفت‌وگو کردم.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، وزیر خارجه کویت روز یکشنبه کشورش را به مقصد فلسطین ترک کرد. این نخستین سفر رسمی یک مقام کویتی از سال 1967 به سرزمین‌های فلسطینی است.

انتهای پیام

کد N502779