یک فعال سیاسی اصلاح طلب:

عملکرد دولت در اعتماد سازی میان کشورهای مهم جهان مثبت بوده است

رييس‌جمهور,اصلاح‌طلبان,نيويورك,حسن روحاني

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، در گفتمان مسئولان جمهوری اسلامی ایران تغییر کاملا محسوسی درنوع مبارزه با خشونت مشاهده شد و این موضوع به لحاظ عمل‌گرایی در منطقه خود را نشان می‌دهد.

علی تاجر نیا در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)؛ در ارزیابی خود از پیشنهاد رئیس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال گذشته با عنوان جهان عاری از خشونت، اظهار کرد: این پیشنهاد یک پیشنهاد هوشمندانه بود؛ چرا که به هر ترتیب با توجه به شرایطی که ما در منطقه داشتیم و اتفاقاتی که سال گذشته رخ داد، موضوع دنبال کردن جهانی عاری از خشونت باید در سرلوحه قرار می‌گرفت.

وی افزود: آنچه در این مدت خود را نشان داد، این بود که خشونت‌های منطقه‌ای تنها در یک منطقه محدود نمی‌ماند و آثارش به نوعی فقط گریبانگیر یک منطقه نیست. این خشونت‌ها هم امکان گسترش و هم امکان آسیب رسانی به شهروندان دیگر کشورها را دارد.

تاجرنیا گفت: در این مدت شاهد توسعه خشونت توسط اسراییل مقابل مردم غزه و فلسطین بودیم و این موضوع از طرف بسیاری از کشورها و همپیمانان اسراییل مغفول واقع شد لذا با مورد توجه قرار دادن این موضوع لازم است که امسال علاوه بر آنچه که در گذشته مورد تاکید واقع شد با دوگانه برخورد کردن نسبت به خشونت گرایی به نوعی مبارزه شود و این موضوع مورد مذمت قرار بگیرد و کسانی که شعار ضد خشونت سر می‌دهند بدانند که بدون هرگونه اعمال تبعیض باید موضوعات را دنبال کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه خاطر نشان کرد: با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، در گفتمان مسئولان جمهوری اسلامی ایران تغییر کاملا محسوسی در این حیطه مشاهده شد و این موضوع به لحاظ عمل‌گرایی در منطقه خود را نشان می‌دهد. ایران همواره با گروه‌های تروریستی خشونت طلب برخورد داشته در حالی که در دوره‌ی دولت گذشته عدم تاکید روی این موضوع و پافشاری بر یک سری شعارهای افراطی دیده می‌شد.

تاجر نیا در پایان یادآور شد که در حال حاضر ایران توانسته در میان کشورهای مهم جهان به اعتماد سازی روی بیاورد و عملکرد دولت در طول سال گذشته در راستای این موضوع مثبت بوده است.

انتهای پیام

کد N502754