وزیرامورخارجه یونان: گروه داعش برای ثبات وصلح خطرناک است

وزیر امورخارجه,داعش خطرناک است,یونان

آتن- ایرنا- معاون نخست وزیر و زیر امورخارجه یونان گفت : گروه تروریستی داعش برای صلح و ثبات منطقه و جهان خطرناک است.

به گزارش ایرنا ازآتن،' اونگلوس ونیزلوس' معاون نخست وزیر ووزیر امورخارجه یونان روزیکشنبه گروه داعش وحکومت به اصطلاح دولت اسلامی عراق و شام را گروه تروریستی دانست وگفت :این گروه تروریستی برای صلح و ثبات منطقه وجهان خطرناک است وبایستی با آن برخورد جدی انجام شود.

وزیرامورخارجه یونان بااشاره به اعدام دیود هنز(David Haines) شهروند انگلیسی توسط این گروه گفت: این اقدام ضد بشری وبی سابقه عمق جنایتکاری این گروه تروریستی خطرناک را بیش از پیش نمایان کرد و جامعه جهانی بایستی تدابیری هوشمندانه برای مقابله با تروریست ها، اتخاذ نماید.

وی ضمن محکوم کردن قتل این شهروند انگلیسی به خانواده ی وی وملت انگلیس تسلیت گفت وبا ملت های منطقه که مورد حملات وحشیانه حکومت اسلامی عراق و شام قرار می گیرند اعلام همبستگی نمود وگفت : یونان آماده همکاری برای بر خورد جدی با این گروه تروریستی بی رحم و بی سابقه در تاریخ بشری، است.

وزیر امورخارجه یونان همچنین گفت: هدف این گروه تروریستی خطرناک فقط قتل عام شهروندان بی گناه منطقه ودیگر شهروندان می باشد که لازم است با آنان برخورد جدی وبدست عدالت سپرده شوند.

ونیزلوس درخاتمه گفت: جنایات بی سابقه گروه تروریستی' خلافت اسلامی' باعث افزایش تصمیم وتقویت جامعه جهانی مبنی بربرخورد جدی واساسی با این گروه ترویستی خواهد شد تا با ریشه کن کردن آن زمینه صلح، ثبات، امنیت و پیشرفت درکشورهایی که قربانی جنایات این گروه هستند، فراهم آید.

اروپام**462**1859
کد N502614