در دیدار رییس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه؛

امیرعبداللهیان: ایران برای مبارزه با تروریسم منتظر هیچ گونه ائتلاف بین المللی نخواهد ماند

وزارت خارجه,تروریسم

تهران- ایرنا - معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با تروریسم ، منتظر هیچ گونه ائتلاف بین المللی نخواهد ماند و بر اساس مسئولیت بین المللی خود و در چارچوب مقررات بین المللی عمل خواهد کرد .

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، حسین امیرعبداللهیان این مطلب را عصر امروز(یکشنبه) در دیدار خانم پاتریسیا آدام ، رییس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه بیان کرد.

وی با اشاره به رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران برای گفت و گو و همکاری با فرانسه در مسایل منطقه ای و بین المللی و ابراز تردید نسبت به رویکرد آمریکا برای مبارزه واقعی و ریشه ای با تروریسم ، رویکرد اشتباه و گزینشی آمریکا و غرب در تعامل با گروه های تروریستی از جمله داعش در سوریه و عراق را مهمترین دلیل تقویت این گروه ها و در معرض خطر قرار گرفتن ثبات و امنیت منطقه دانست.

معاون وزیر امورخارجه گفت: به اعتقاد جمهوری اسلامی ایران ، بهترین راهکار برای مبارزه با داعش و تروریسم در منطقه ، کمک و تقویت دولتهای عراق و سوریه است که به صورت واقعی مشغول مبارزه با تروریسم هستند.

رییس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه نیز در این دیدار با اشاره به نقش و جایگاه مهم ایران در صلح و ثبات منطقه ، بر اهمیت گفت و گو با ایران در مسایل مهم جاری در منطقه خاورمیانه برای فرانسه و اروپا تاکید کرد و یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران و فرانسه علیرغم برخی اختلاف دیدگاه های سیاسی در مسائل منطقه ، در مسائل قابل توجهی از جمله مبارزه با تروریسم و تقویت دولت عراق اشتراک نظر دارند و می توانند در این خصوص زمینه های همکاری را نیز تعریف کنند.

پاتریسیا آدام همچنین هرگونه مداخله خارج از چارچوب سازمان ملل برای مبارزه با تروریسم را مردود دانست.

در این دیدار ، تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا با تمرکز بر مباحث مبارزه با داعش و تروریسم و تحولات عراق ، سوریه و لبنان مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

سیام*9254**1449
کد N502611