شمار زیادی از تروریست های داعش در عملیات ارتش سوریه به هلاکت رسیدند

سوریه,داعش

تهران - ایرنا - خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) روز یک شنبه در گزارشی از آغاز عملیات گسترده ارتش این کشور علیه پایگاه های گروه تروریستی داعش در استان های دیرالزور (شرق)، حسکه (شمال شرق) و حلب در شمال این کشور خبرداد.

براساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه امروز مناطق تجمع افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در منطقه نفت خیز 'تل حمیس' از توابع استان حسکه را هدف قرارداده و تعدادی زیادی از تروریست ها را هلاک کردند.

این گزارش حاکی است که ارتش همچنین محل های استقرار این گروه تروریستی در منطقه 'شدادی'، انبارهای سیمان و مرکز جمع آوری غلات واقع در اطراف شهر 'القامشلی' را نیز هدف قرارداده است.

براساس این گزارش، ارتش سوریه در عین حال در استان دیرالزور در شرق این کشور نیز محل تجمع افراد وابسته به داعش در مناطق حویقه، رشدیه، العرضی، موحسن، مریعیه و التبنی را نیز هدف قرارداد و تعداد بسیار زیاد دیگری از آنها را به هلاکت رساندند.

سانا از بروز درگیری های سنگین میان ارتش و داعشی ها در اطراف محدوده فرودگاه نظامی دیرالزور خبر داد و افزود: در استان حلب نیز جنگنده های ارتش سوریه مراکز تجمع و انبارهای اسلحه گروه داعش را در شهرهای اخترین (شمال استان) و 'المنصوره' واقع در غرب استان حلب هدف قرارداده و شمار زیادی از تروریست ها را به هلاکت رساندند.

به گزارش سانا، علاوه بر عملیات جنگنده های ارتش سوریه، یگان های حمایت مردمی وابسته به احزاب کرد در شمال سوریه نیز با تروریست های داعش در منطقه 'عین عرب' واقع در شمال استان حلب درگیر شده و چند دستگاه خودرو مجهز به تیربارهای سنگین آنها را منهدم کردند.

گروه تروریستی داعش که با حمایت غرب و برخی از کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه ایجاد شده، جنایات هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شده است.

رسانام**1378**1010
کد N502420