هیلاری کلینتون: از روش ماندلا برای بخشیدن خیانت همسرم بهره بردم

آمريكا

هیلاری کلینتون افشا کرد که از مدل "سازش و حقیقت" نلسون ماندلا برای برخورد با روابط نامشروع بیل کلینتون و مونیکا لوینسکی بهره برده است و تاکید کرد که صداقت کامل به برقراری روابط مجدد این زوج کمک کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف،‌ هیلاری کلینتون 66 ساله،‌ وزیر امور خارجه سابق آمریکا به ندرت درباره روابط همسرش بیل کلینتون (رئیس‌جمهوری سابق آمریکا) سخن می‌گوید، اما این بار وی گفت که از روش نلسون ماندلا، رهبر ضد آپارتاید آفریقای جنوبی استفاده کرده است تا با این مساله برخورد کند.

کلینتون در مصاحبه با روزنامه سایکولوجی (روانشناسی) گفت که از توانایی ماندلا برای بخشش الهام گرفته است چرا که ماندلا توانست به این شیوه آینده جدیدی را به روی مردم آفریقای جنوبی بگشاید. با این حال وی تاکید کرد: اما این بدین معنی نیست که شما فراموش می‌کنید بلکه مساله حقیقت و سازش است. شما باید صادق باشید. شما باید با این حقیقت که در چه شرایطی هستند و چه شخصیت و ملیتی دارید، مواجه شوید. اما ماندلا غالبا‌ً‌ به این نکته اشاره می‌کرد که اگر شما با خودتان تندی و خشم کنید،‌ در زندان باقی خواهید ماند. شما در آن صورت خودتان را زندانی می‌کنید و با خودتان غیرمنصفانه برخورد می‌کنید چرا که نمی‌توانید فراتر از آنچه اتفاق افتاده،‌ ببینید.

کمیسیون حقیقت و سازش آفریقای جنوبی در سال 1995 و پس از ملغی شدن آپارتاید بنیان گذاشته شد و رهبری آن را دزموند توتو بر عهده گرفت که مدلی برای سیستم‌های مشابه در سراسر جهان شد. این کمیته اختیار داشت تا به عاملان جرایم تحت رژیم نژادپرست آفریقای جنوبی عفو کامل بدهد و در ازای آن افشاگری کاملی صورت بگیرد.

انتهای پیام

کد N502413