۱

تشکیل ارتش مستقل اسکاتلند 10 میلیارد پوند نیاز دارد

  • ۴بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
انگليس,اسكاتلند

وزیر اول اسکاتلند گفته اگر ساکنان این منطقه به رفراندوم استقلال از بریتانیا رای مثبت بدهند، 10میلیارد پوند برای تشکیل ارتش و تامین تجهیزات و نیرو نیاز است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، الکس سالموند، وزیر اول و رهبر حزب ملی اسکاتلند تاکید دارد که سهم اسکاتلند در ارتش بریتانیا در نظر گرفته شده و واگذار شود تا اسکاتلند بتواند نیروی هوایی، دریایی و زمینی خود را تشکیل دهد.

کارشناسان می‌گویند جدایی نیروهای نظامی بریتانیا و اسکاتلند در صورت مثبت بودن نتایج رفراندوم 18 سپتامبر سال جاری میلادی، به شدت برای بریتانیا ضرر آفرین است و بر توانایی‌های ارتش انگلیس خدشه وارد می‌کند.

بنابر آمارهای موجود، اسکاتلند برای تشکیل ارتش خود نیازمند بودجه سالانه 5 / 2 میلیارد پوندی است که برای ناوهای جنگی، یگان‌های ارتش، جت‌های فراصوتی و سایر تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد و بریتانیا باید 9200 تن از سربازان نیروهای ویژه و عادی خود را در اختیار ارتش نوپای اسکاتلند قرار دهد و البته تمامی این تخمین‌ها و برنامه‌ها زمانی اجرایی خواهد شد که نتایج رفراندوم استقلال ازبریتانیا مثبت باشد.

همچنین حزب ملی اسکاتلند اعلام کرده نیازمند 2000 دریانورد و 200 نیروی ذخیره برای نیروی دریایی است و باید 3500 سرباز و 1200 نیروی نظامی ذخیره نیز به نیروی زمینی اسکاتلند بپیوندند البته اگر مردم اسکاتلند به جدایی رای دهند.

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس در این باره گفت: اسکاتلند به عنوان بخشی از بریتانیا امن‌تر و قابل دفاع تر است و به واسطه ظرفیت‌ها و توانایی‌های نظامی و دفاعی بریتانیا مورد حمایت قرار دارد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.