مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران گزارش داد؛

دیدار هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور لبنان با امیرعبداللهیان و ولایتی

سیاست خارجی,سازمان ملل

تهران-ایرنا- هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور لبنان در دیدار با علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر امورخارجه، درباره مسایل منطقه ای رایزنی کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، «درک پلاملی» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور لبنان در سفر دو روزه خود به تهران (22 و 23 شهریور) در این مدت با «علی اکبر ولایتی» مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری و «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقایی وزرات امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد.

براساس این گزارش، در این دیدارها درباره وضعیت لبنان و چالش های رو به رشد امنیتی، سیاسی و انسان دوستانه در این کشور که به دلیل جنگ در سوریه و بحران در منطقه رو به گسترش است، گفت و گو شد.

درک پلاملی دراین دیدارها درباره بن بست سیاسی در لبنان گفت: مساله ریاست جمهوری مربوط به لبنانی ها است تا آن را حل کنند اما فوریت این مساله و ملاحظات بین المللی ایجاب می کند مردم لبنان بدون هیچ درنگی در این زمینه اقدام کنند.

هماهنگ کننده ویژه از ولایتی و امیرعبداللهیان بخاطر دادن فرصت تبادل نظر در باره مسائل مورد علاقه دو طرف و موضوعات مربوط به لبنان تشکر کرد.

سیام**9173**1449
کد N502172