با حضور ظریف؛

مراسم معارفه دستیار ویژه وزیر امور خارجه در امور نظارتی شد

سیاست خارجی

بخش‌های نظارتی وزارت امور خارجه می‌بایست فضایی را ایجاد کنند که کارشناسان بدون هیچگونه نگرانی بتوانند نظرات کارشناسی و مستدل خود را هر چند که با نظر وزیر مخالف باشد به راحتی بیان کنند.

مراسم معارفه دستیار ویژه وزیر در امور نظارتی با حضور وزیر امور خارجه، معاونین و مدیران ارشد دستگاه سیاست خارجی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در این مراسم با اشاره به جایگاه رفیع نظارت و ارزیابی در وزارت امور خارجه نقش مهم بخش‌های نظارتی در زمینه حسن اجرای قوانین و مقررات، افزایش بهره‌وری، شناسایی نیروهای مستعد و توانمند و کاهش بروز تخلفات اداری در دستگاه را یادآور شد و بر ضرورت تقویت این بخش تأکید کرد.

وزیر امور خارجه تقویت اعتماد به نفس مدیران و کارشناسان در ارائه نظر کارشناسی را مهم دانست و تأکید کرد که بخش‌های نظارتی وزارت امور خارجه می‌بایست فضایی را ایجاد کنند که کارشناسان بدون هیچگونه نگرانی بتوانند نظرات کارشناسی و مستدل خود را هر چند که با نظر وزیر مخالف باشد به راحتی بیان کنند.

وی همچنین با اشاره به نگاه روشن فومنی و سابقه موفق مدیریتی وی برای ایشان در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی حائری فومنی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حسن اعتماد وزیر امور خارجه، تداوم خدمت به کارکنان این وزارتخانه را که قریب به نیمی از آنها ایثارگر هستند، افتخاری برای خود دانست.

وی همچنین بر ضرورت تلاش به منظور افزایش اعتماد کارکنان وزارت امور خارجه به بخش‌های نظارتی تأکید كرد و خواستار همکاری جمعی برای تقویت این بخش مهم در دستگاه دیپلماسی گردید.

وی با اشاره به اهتمام جدی بخش نظارتی وزارت خارجه به اجرای منویات مقام معظم رهبری در سیاست خارجی، تلاش برای افزایش کارآمدی بخش‌های نظارتی از طریق بازتعریف وظایف آنها، آسیب‌شناسی عملکرد گذشته، استفاده از شیوه‌های علمی ارزشیابی و بازرسی، تقویت فرهنگ پاسخگویی و شفافیت در انجام امور و استفاده از خرد جمعی را از جمله برنامه‌های خود اعلام كرد.

کد N502170