محسنی‌اژه‌ای تاکید کرد

در راستای بومی کردن زیرساخت‌های فضای مجازی حرکت کنیم

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي,قوه قضاييه,مجازي

معاون اول قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه اقدامات قضایی را بدون تبعیض در جامعه انجام می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه رییس کل دادگستری استان کرمانشاه، اظهارکرد: امروز مجد و عظمت اسلام در دنیا طنین انداز شده و انقلاب اسلامی ایران به همه جا صادر شده است.

محسنی‌اژه ای گفت: امروز قدرت اسلام ناب را همه سلطه گران باور کرده اند و امروز ایران به برکت اسلام در معادلات جهانی اثرگذار است و در مسائل منطقه ای نیز نقشی بی بدیل دارد.

معاون اول قوه قضاییه اظهارکرد: امروز همه نهضت های به پاخواسته دنیا برای مقابله با حکام جور از الگوی جمهوری اسلامی ایران پیروی می کنند و امروز امثال کسینجر که مغز متفکر دنیای غرب به شمار می آید اقرار می کنند که قدرت آینده ایران یک قدرت ممتاز خواهد بود.

وی افزود: مردم این ملت سرافراز هر روز در صحنه های مختلف مبارزه و جهاد می کنند که روز به روز نام ایران پرافتخار تر شود.

محسنی اژ‌ه‌ای تاکید کرد: آنقدر عظمت ملت ایران بالاست و آنقدر این مردم شایستگی خدمت دارند که به هیچ وجه ملاک نیست ما تحت چه عنوانی و در چه استانی خدمت کنیم و تنها آن چیزی که مهم است، خدمت به مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و زیر چتر مقام معظم رهبری تنفس کردن است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف اصلی حکومت نسبت به مردم، فراهم ساختن محیط مساعد برای رشد همه فضائل اخلاقی است و اگر جامعه‌ای می خواهد رشد پیدا کند، اقتصاد شکوفا داشته باشد، پله های علم را یکی یکی طی کند، امنیت و اخلاق داشته باشد و ... باید محیطی سالم و مساعد برای رشد فضائل اخلاقی در اختیار داشته باشد و این چیزی است که در قانون اساسی بدان اشاره شده است.

معاون اول قوه قضاییه اظهار کرد: برای این مهم، باید هم کارهای ایجابی انجام داد و هم کارهای سلبی، یعنی هم باید کارهای مثبت انجام شود و هم باید جلوی کارهای منفی گرفته شود. هم باید معروفات را در جامعه گسترش دهیم و هم باید از گسترش منکرات در جامعه جلوگیری کنیم و این وظیفه حکومت است که منکرات را از جامعه بردارد.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: دولت موظف است برای آحاد مردم جامعه شغل ایجاد کند، در حد ممکن مسکن مناسب ایجاد کند، زمینه تعلیم و تربیت را برای همگان فراهم کند. قوه قضاییه نیز موظف است امنیت قضایی را در جامعه فراهم کند، مفسدین و متخلفین را تعقیب و دستگیر کند و اقدامات قضایی را بدون تبعیض در جامعه انجام دهد.

وی تاکید کرد: امروز همه ما موظفیم که هم تکالیفی در راستای سلامت جسم و هم تکالیفی در راستای سلامت روح جامعه انجام دهیم. یعنی باید جان و روح مردم را در فضایی سالم نگهداری کنیم.

سخنگوی قوه قضاییه اظهار کرد: اینکه بگوییم چون نمی توانیم قطره قطره های آبهای جاری در تمام کشور را بهداشتی کنیم، پس این کار را رها کنیم آیا منطقی است و آیا این گفتار با عقل منطقی جور در می آید؟ یقینا عقل این را نمی گوید و می گوید باید همه تلاش و همت خود را به کار ببندیم، تصفیه خانه درست کنیم و تا جایی که می توانیم آب را بهداشتی کنیم و اگر این کار را نکردیم، ما محکومیم.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: امروز از طریق ماهواره ها به صورت شبانه روز هزاران مفسده در سطح جامعه ما پمپاژ می شود و از طریق فضای مجازی نیز به همین صورت روزانه هزاران مفسده به ذهن و روح بچه ها و جوانان پمپاژ می شود، آیا می توانیم بگوییم که ما نسبت به این مسائل بی تفاوت هستیم و ادعا کنیم چون ما نمی توانیم جلوی همه اینها را بگیریم، پس رهایش کنیم.

وی تاکید کرد: مردم این کشور در حوزه های مختلف بارها و بارها نشان داده اند که می توانند کارهای نشدنی را شدنی کنند، لذا ما باید در راستای بومی کردن زیرساخت های فضای مجازی حرکت کرده و در این جهت کار کنیم که کمترین آسیب ها از این طریق متوجه جوانان ما شود.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: بسیاری از هنجارشکنان در جامعه هستند که خاطر مردم را آزرده می کنند، لذا باید با همکاری شورای تامین، پیشگیری و برخوردهای مناسب و بازدارنده با آنها صورت گیرد که در نهایت رضایت مردم جلب شود.

محسنی اژه‌ای در ادامه گفت: وقتی نام کرمانشاه را می شنویم بعضی واژه ها همچون غیرت دینی، شجاعت، پهلوانی و استقامت در اذهانمان نقش می بندد و وقتی نام کرمانشاه را می شنویم بی اختیار یاد هشت سال جنگ تحمیلی برایمان زنده می شود.

محسنی اژه‌ای به رییس کل دادگستری جدید کرمانشاه توصیه کرد که اجرای احکام را جدی بگیرد، چرا که اگر حکم قاضی به درستی و به موقع اجرا نشود تمام زحمات سیستم قضایی به هدر می رود.

در این مراسم محمدرضا عدالتخواه بعنوان رییس کل دادگستری استان کرمانشاه معرفی شد.

انتهای پیام

کد N502114