حبیبی: آمریکا در راهبرد مبارزه با تروریسم فریبکار است

حزب موتلفه اسلامی,حبیبی

تهران- ایرنا- دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها از طرفی ادعای مبارزه با داعش و از طرفی مدعی تقویت مخالفان سوری هستند، گفت: این حرف ها به معنی نیرنگ و فریبکاری در راهبرد مبارزه با تروریسم است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمد نبی حبیبی در نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی به پدیده شوم تروریسم در جوامع اسلامی اشاره کرد و افزود: آنچه امروز به عنوان جریان تکفیری یاد می شود و در خشن ترین شکل ممکن در جریان تروریستی داعش نمود پیدا کرده ساخته و پرداخته سرویسهای امنیتی و جاسوسی آمریکا و انگلیس و به ویژه رژیم صهیونیستی است.

حبیبی تصریح کرد: رژیم استکبار این جریان را برای نفوذ و تسلط بر جریان اصیل اسلامی و انقلاب اسلامی در بلاد اسلامی راه اندازی کرده اند و اکنون که از دست پرورده خود احساس خطر می کنند دچار یک تناقض مضحک شده اند.

وی اضافه کرد: ما نمی توانیم به ادعای غربیها مبنی بر مبارزه با تروریسم اعتماد کنیم و بر اساس این ادعا با آنها همکاری کنیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به «قاعده نفی سبیل» که همان بسته بودن راه تسلط کافران بر مسلمانان است، گفت: ایران و آمریکا هیچ نقطه مشترکی در مبارزه با تروریسم ندارند.

حبیبی همچنین خاطر نشان کرد: توانایی مردم عراق و سوریه و دیگر کشورهای اسلامی به لحاظ نظامی و سیاسی به قدری است که خود آنها می توانند این مشکل را حل کنند و نیازی به کمک از بیگانگان نیست.

وی به اظهارات اخیر اوباما در مبارزه با تروریسم اشاره کرد و افزود: اظهارات جدید اوباما نوعی چراغ سبز به تروریستها بود چرا که آمریکایی ها می خواهند از این بهانه برای مداخله در امور داخلی سوریه و عراق از آن بهره برداری کنند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: اوباما از یک طرف می گوید باید مخالفان سوری را تقویت کنیم و از طرف دیگر می گوید می خواهیم با داعش در سوریه مبارزه کنیم؛ جمع این دو حرف یعنی فریبکاری و نیرنگ در راهبرد مبارزه با تروریسم.

حبیبی با اشاره به شکل گیری نظم جدید در ابعاد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در جهان خاطر نشان کرد: تردیدی وجود ندارد که تحولات مهمی در نظم جهانی در حال انجام است و ایران باید خود را برای نقش آفرینی در این نظم جدید مهیا کند.

وی افزود: دشمنان اسلام برای انحراف ملتها از بیداری اسلامی کارهایی صورت دادند و فکر کردند می توانند بیداری اسلامی را مهار کنند اما امروز دور جدید تحرکات در جهان اسلام آغاز شده و ملتها دارند از این فریب عبور می کنند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به تحولات یمن گفت: هوشمندی رهبران انقلابی یمن در تحرکات جدید نشان داد آنها بخوبی از نیرنگ قدرتهای جهانی و منطقه ای برای انحراف انقلاب اسلامی در یمن مطلع هستند و با شجاعت ، صراحت و هوشمندی دارند تحولات یمن را مدیریت می کنند.

حبیبی اظهار داشت: ایران در تحولات امروز جهان به عنوان یک متغیر اصلی ظاهر شده است. این واقعیت را هیچ کس نمی تواند انکار کند؛ پیروزی مردم غزه، غلبه مردم سوریه بر تروریسم و موفقیت مردم عراق در مهار داعش نشانه های این حقیقت است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد دستاورد دولت در شرکت در اجلاس شانگهای تصریح کرد: اجلاس شانگهای یک فرصت برای مطالعه در خصوص مقابله با تحریم ها بود.

حبیبی افزود: امروز در جامعه جهانی فقط ایران نیست که تحریم می شود بلکه برخی قدرتهای بزرگ نیز در مواجهه با غرب مشکل مقابله با تحریم را دارند و می توانند بخوبی از تجربیات ایران استفاده کنند.

وی اضافه کرد: ما از نظام تک قطبی عبور کردیم و در نظم جدید قطبهای جدیدی سر برآورده اند. البته ایران قطب جهان اسلام را می تواند بخوبی در این رقابت نمایندگی کند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین در مورد گفت وگوهای هسته ای ایران و 1+5 گفت: ما از شجاعت و صراحت تیم هسته ای جمهوری اسلامی در دفاع از منافع و مصالح ملی حمایت می کنیم.

حبیبی افزود: اخبار رسیده از گفت و گوها حکایت از سرسختی و نقض پیمان طرف مقابل دارد لذا ما اعتمادی به طرف غربی بخصوص آمریکا نداریم و انتظار رسیدن به توافق برد – برد یک توهم است.

وی با اشاره به حضور رئیس جمهور در اواخر شهریور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: ممکن است طرف غربی پیشنهادی مبنی بر ملاقات رؤسای جمهور ایران و آمریکا مبنی بر حل مناقشات بدهد؛ این یک نیرنگ و توطئه جدید برای ملکوک کردن چهره انقلاب اسلامی است. ما نباید فریب آنها را بخوریم. آنها اگر صداقت داشتند به همین توافق ضعیف ژنو عمل می کردند اما نه تنها به آن عمل نکردند بلکه به دنبال تحریمهای جدید هستند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: ما نباید فریب حیله های دیپلماتیک آمریکایی ها را بخوریم. شرایط جهانی حکم می کند بر ظلم ستیزی و آمریکا ستیزی تاکید کنیم و به افکارعمومی جهان تفهیم کنیم که هیچ چیزی بین ما و آمریکا که بوی سازش از آن به مشام برسد وجود ندارد.

حبیبی همچنین در مورد دیدگاه حزب مبنی بر تسویه بدهی دولت به بانک مرکزی از طریق تسعیر ارز اظهار داشت: این مطلب در لایحه دولت آمده است و بعید می دانم مجلس با این پیشنهاد موافقت کند چون همین پیشنهاد در اواخر دولت دهم مطرح شد و مجلس به دلیل افزایش پایه پولی و یک اقدام ضد سیاستهای خروج از رکود با آن مخالفت کرد؛ بعید می دانم مجلس سیاست طرد شده دولت دهم را از دولت یازدهم بپذیرد.

وی در پایان با اشاره به همدلی وهمزبانی ملت ایران طی یک هفته گذشته در واکنش به عمل جراحی مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: طی هفته گذشته شاهد یک شور وهیجان ملی ناشی از محبت و اظهار صمیمیت با رهبر معظم انقلاب اسلامی بودیم. ما از خداوند بزرگ خواهان شفای عاجل برای معظم له هستیم. همچنین خداوند بزرگ را بخاطر لطفی که به ملت ایران در مورد سلامت رهبر انقلاب روا داشتند، شاکریم.

سیام**7261 **1449
کد N502065