رضایی: مجمع تشخیص مصلحت نظام لایحه خروج از رکود را بررسی می کند

رضایی,اقتصاد مقاومتی

تهران - ایرنا - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که لایحه خروج از رکود در مجمع بررسی می شود، گفت: پس از رسیدگی به این لایحه همخوانی آن با اقتصاد مقاومتی نیز بررسی و اعلام نظر می شود.

«محسن رضایی» روز یکشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی که در دانشکده مدیریت دانشگاه علوم اقتصادی برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درمورد رسیدگی به لایحه افزود: اقتصاد مقاومتی تدبیر و سیاستی برای عبور از شرایط کنونی کشور است.

وی یادآور شد: در ایران علاوه بر تورم و بیکاری در بسیاری دیگر از امور اقتصادی، دارای عقب ماندگی هستیم و از طرفی هم فشار تحریم ها و موانعی که درون جامعه وجود دارد در مقابل پیشرفت کشور قرار گرفته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: برداشت ما از اجرایی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی توسط دولت مثبت است زیرا دولت کارهای خوبی در این زمینه انجام داده است و مجلس نیز آمادگی دارد تا قوانین دست و پاگیر را برطرف کند.

رضایی، مشکل اقتصادی کنونی کشور را مدیریت آن دانست و گفت: اگر موانعی مثل بروکراسی اداری و فرهنگ مصرفی یارانه ای را بتوانیم اصلاح کنیم، می توانیم جهش های بزرگی را در اقتصاد داشته باشیم.

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام اقتصاد مقاومتی را راهی برای آزادسازی انرژی و توانایی جامعه عنوان کرد و افزود: راهکار تعیین شده در اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد کشور دانش بنیان شود و از برون رفت و اتلاف انرژی های کشور جلوگیری شود.

رضایی همچنین به آغاز تدوین برنامه ششم توسعه اشاره و تصریح کرد: دولت و مجلس تلاش خواهند کرد که اقتصاد مقاومتی را از سطح سیاسی تبدیل به راهکار و برنامه ای عملی کنند چون برنامه ششم توسعه در حال تدوین است و به طور یقین بحث اقتصاد مقاومتی در آن دیده خواهد شد.

سیام**9103**9132**1336
کد N501949

خواندنی از سراسر وب