دستگیری 64 مخالف مادورو در کاراکاس

یک گروه حقوق بشری از دستگیری 64 تن از مخالفان رئیس جمهوری ونزوئلا در جریان راهپیمایی‌های اعتراضی علیه دولت کاراکاس در پایتخت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، بازداشت این افراد زمانی صورت گرفت که دانشجویان معترض و مخالف دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا دست به دور جدیدی از تظاهرات اعتراضی خیابانی زدند؛‌ تظاهراتی که از 12 فوریه سال جاری میلادی آغاز شده است.

آلفرد رومرو، رئیس گروه "حقوق بشری نشست کیفری" با اعلام اینکه 47 تن از این معترضان در کاراکاس و 17 تن دیگر در بارکیزیمتو دستگیر شده‌اند گفت: با وجود این بازداشت‌ها و سرکوب‌ها، تظاهرات همچنان ادامه دارد.

دولت ونزوئلا آمار دقیقی درباره تعداد بازداشتی‌ها ارائه نکرده اما مادورو به گارد ملی و پلیس دستور داده تا "صبر صفر" را در قبال تظاهرات و مشکل آفرینان در خیابان‌های پایتخت نشان دهند.

مادورو که جانشین هوگوچاوز، رئیس جمهور در گذشته ونزوئلاست می‌گوید این تظاهرات توسط سیاستمداران مخالف و با حمایت آمریکا و به منظور بی‌ثبات کردن دولت سوسیالیستش شکل گرفته است.

تصاویر منشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که معترضان ماسک پوش با نیروهای امنیتی ونزوئلا درگیر هستند که از گاز اشک آور استفاده می‌کنند.

دستگیری 64 معترض در حالی صورت گرفته که هنوز 68 تن دیگر در زندان به سر می‌برند و این آمار جدید تعداد دستگیری‌ها در جریان ناآرامی‌های فوریه تا مه سال جاری میلادی را به بیش از 3000 تن رسانده است.

معترضان همچنین دولت کاراکاس را به سرکوب و انجام اقدامات وحشیانه و خشن متهم می‌کنند اما مادورو آن‌ها را به انجام خشونت‌ در خیابان‌ها و انجام تبلیغات مخفی برای کودتا علیه خودش و عدم پذیرش وی به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری 2013 متهم می‌کند.

انتهای پیام

کد N501889