مطهری نژاد در گفتگو با مهر:

سیاست آمریکا برای حمله به داعش نخ نما شده است/آمریکا به دنبال منافع از دست رفته اش در عراق است

سایر حوزه ها

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری با اشاره به اینکه سیاست های آمریکا در منطقه نخ نما شده است، گفت: آمریکا کنفرانس پاریس را با هماهنگی عربستان برگزار می کند. عربستان و قطر در مسلح کردن داعش نقش آشکاری داشتند و کشورهایی که خود از داعش حمایت می کردند اکنون اتحاد برای براندازی این گروه دارند که این سیاستی نخ نماست.

میرزا باباطاهر مطهری نژاد عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ائتلاف کشورهای غربی و آمریکا برای حمله به داعش گفت: حرکات آمریکا نخ نما شده و سیاست آمریکا ابتدا به بهانه کمک به کشورها است و بعد گروه های خودساخته تحت نفوذش را وارد منطقه می‌کند و به بهانه حمایت از این کشورها، منافع و سیاست‌های خود را در این کشورها دنبال می کند.

وی افزود: همان گونه که در افغانستان به بهانه طالبان و در پاکستان به بهانه القاعده این کشورها توسط آمریکا اشغال شد، باز همان بهانه جویی ها را  عراق شاهد هستیم و آمریکا برخلاف تعهداتش عمل کرد.

عضو شورای مرکزی مردمسالاری با بیان اینکه داعش ابتدا در سوریه به صورت مستقل اما با حمایت آمریکا عمل می کرد گفت: آمریکا چون نتوانست در سوریه به نتیجه دل‌خواهش برسد داعش را وارد خاک عراق کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب به کنفرانس ضد تروریسم پاریس اشاره کرد و گفت: آمریکا این کنفرانس را با هماهنگی عربستان برگزار می کند. عربستان و قطر در مسلح کردن داعش نقش آشکاری داشتند و کشورهایی که خود از داعش حمایت می کردند اکنون اتحاد برای براندازی این گروه دارند که این سیاستی نخ نماست.

وی با اشاره به برقراری دولت جدید درعراق گفت: عراق با سیاست های استقلال طلبانه اش خود را از چنگال آمریکا رها کرده وسیاست هایش را بدون هماهنگی با آمریکا برنامه ریزی می کند که این برای آمریکا گران تمام شده است به همین خاطر قصد اشغال دوباره عراق را دارد تا بتواند در منطقه تاثیرگذار باشد.