حسینی: هدف آمریکا از تشکیل ائتلاف ضد داعش، مدیریت کردن تروریست‌هاست

آمريكا,داعش

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تشکیل ائتلاف علیه گروهک تروریستی داعش از سوی آمریکا را برای مدیریت کردن این گروهک تروریستی دانست و گفت که آمریکا قصد دارد بخشی از این گروهک را کماکان در اختیار داشته باشد.

باقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: عامل اصلی تشکیل داعش حمایت‌های آمریکا از گروهک‌های تکفیری بود و آمریکایی‌ها همه این برنامه‌ها را برای حفظ و بقای رژیم صهیونیستی در منطقه با هدف نابودی کشورهای حامی مقاومت تدارک دیدند.

وی افزود: اکنون با توجه به عملکرد بسیار وحشیانه و جنایتکارانه داعش، آمریکا به دنبال این است که به نوعی خودش را مخالف تروریسم جلوه دهد و ضمنا داعش را مدیریت کند.

نماینده مردم زابل در مجلس با بیان اینکه هدف آمریکا نابودی صدرصد داعش نیست، تصریح کرد: آمریکا می‌خواهد هم افکار عمومی دنیا را فریب دهد و هم بخشی از آنها را به دلیل خطرات احتمالی که برای رژیم صهیونیستی وجود دارد از بین ببرد چرا که حرکت‌های افراطی که اینها شروع کرده‌اند در آینده هم گریبان‌گیر بسیاری از کشورهای غربی خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در واقع آمریکا می‌خواهد داعش را مدیریت کند و بخشی از آنها را کماکان در اختیار داشته باشد؛ کاری که با القاعده و طالبان کرد. آمریکا وقتی احساس خطر کرد آنها را تا مرز نابودی برد اما بخشی از آنها را نگه داشت تا امروز گروهکی به نام داعش تشکیل دهد و به اهداف خودش برسد.

حسینی هدف آمریکا از تشکیل داعش را مقابله با اسلام و حفظ رژیم صهیونیستی دانست و با اشاره به مخالفت آمریکا با حضور ایران در ائتلاف علیه داعش، تاکید کرد: من فکر نمی‌کنم دولتمردان ما هم چنین تمایلی داشته باشند که در ائتلاف آمریکا حضور یابند چرا که کاری که آمریکا شروع کند اهدافش مشخص است و به جایی نخواهد رسید.

وی اضافه کرد: تشکیل ائتلاف علیه داعش از سوی آمریکا فقط برای چاره‌اندیشی در مورد بحرانی است که ایجاد شده تا بتوانند خطراتی که از جانب داعش برای آمریکا، صهیونیست‌ها و هم‌پیمانان آنها وجود دارد را مهار کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا به دنبال نابودی داعش و تروریسم نیست، گفت: آمریکایی‌ها از تروریست‌ها به عنوان ابزاری برای خود استفاده می‌کنند کما اینکه اخیرا هم تروریست‌ها را به دو دسته خوب و بد تقسیم کرده‌اند در حالیکه ترور در هر حالی حرکتی ضدانسانی، مردود و محکوم است.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: همین تقسیم‌بندی آمریکا در مورد تروریست‌ها دال بر این است که هدف آمریکا حفظ تروریست‌های خوب و کسانی است که می‌تواند از آنها استفاده کند اما تروریست‌هایی که ممکن است برای آنها و رژیم صهیونیستی خطرساز باشند را از بین خواهد برد.

انتهای پیام

کد N501544