ایالت خیبرپختونخوای پاکستان به دنبال بهره مندی بیشتر از ظرفیت های ایران

ایران,پاکستان

اسلام آباد – ایرنا – سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوای پاکستان می گوید مسوولان و مردم این ایالات تمایل زیادی به استفاده بیشتر از ظرفیت های ایران دارند.

«سعید زینتی» که روز گذشته با «اسد قیصر» رییس پارلمان ایالتی خیبرپختونخوا دیدار کرد، به خبرنگار ایرنا در اسلام آباد گفت: در این دیدار، هر دوطرف به اهمیت مشترکات فرهنگی وتاریخی و داشتن مرز مشترک طولانی به عنوان زمینه ای مناسب برای گسترش روابط تاکید کردند.

زینتی با اشاره به تاکید هر دو طرف بر ضروت توسعه و استمرار روابط، گفت: رییس پارلمان ایالتی خیبرپختونخوا خواستار بهره مندی بیشتر این ایالت از پتانسیل های ایران در زمینه تولید برق، گاز و صنایع پتروشیمی و سدسازی ایران شد.

زینتی با تاکید بر علاقمندی ایران برای افزایش حجم مبادلات بازرگانی با این ایالت پاکستان، گفت که موضوع همکاری های پارلمانی میان ایران و ایالت خیبرپختونخوا یکی از موضوعات اصلی این دیدار بود.

به گفته زینتی، اسد قیصر از سفر هیات پارلمانی این ایالت پاکستان به ایران در ماه های گذشته به خوبی یاد کرد و دو طرف بر تاثیر تعامل و همکاری پارلمانی دو کشور به خصوص پارلمان های ایالتی برای گسترش موثر و مفید روابط دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان تاکید کردند.

رییس پارلمان ایالتی خیبرپختونخوا اظهار امیدواری کرد که هرچه سریعتر تحریم ها علیه ایران برداشته شود و روابط تجاری این ایالت با ایران باتوجه به پتانسیل های بالای جمهوری اسلامی ایران گسترش یابد.

اسد قیصر همچنین از مواضع خوب جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات پاکستان و اعلام آمادگی ایران برای کمک به سیل زدگان پاکستان و نیز از همکاری خوب سرکنسولگری ایران در پیشاور با مردم و مسوولان ایالت خیبرپختونخوا تقدیر کرد.

آساق*3**1723 *1446
کد N501530