پاریس فردا میزبان کنفرانس بین‌المللی درباره عراق / استقبال مسکو از نشست

عراق,فرانسه,داعش

منابع آگاه در فرانسه اعلام کردند که در کنفرانس پاریس که فردا (دوشنبه) با شعار "صلح و امنیت در عراق "با حضور 30 کشور برگزار می‌شود مساله تقسیم نقش‌های اعضای ائتلاف ضد داعش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، روسای جمهور فرانسه و عراق نشست فردای پاریس را افتتاح می کنند و در آن 30 کشور حضور خواهند داشت.

منابع در وزارت خارجه فرانسه تاکید کردند که این کنفرانس باید تکمیل کننده نتایج به دست آمده در نشست‌های ناتو در انگلیس و همچنین نشست اخیر جده باشد.

منابع اعلام کردند که امید می‌رود ماموریت هر طرفی و آنچه که می‌توان انجام دهد، مشخص شود و ماموریت این ائتلاف انتقال از مرحله مهار داعش به مرحله از بین بردن یا ریشه کن کردن آن خواهد بود.

از سوی دیگر، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو پیشنهاد فرانسه مبنی بر میزبانی کنفرانس بین‌المللی در مورد عراق را بررسی کرده است.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که این طرح در زمان مناسب مطرح شده است.

خبرگزاری ایتارتاس روسیه نیز اعلام کرد که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست فردا در پاریس مشارکت می‌کند.

از سوی دیگر، مخالفان سوری در خصوص ائتلاف علیه تروریسم دچار دو دستگی شده‌اند. در حالی که برخی از طرف‌ها از مبارزه با داعش استقبال می‌کنند. برخی دیگر خواهان این هستند که در وهله نخست علیه نظام سوریه و حزب الله جنگی راه بیفتد.

انتهای پیام

کد N501421