۰
رییس کل دادگستری استان یزد:

سبک شهرسازی در شکل‏‏‌گیری جرائم موثر است

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
دادگستري يزد

رییس کل دادگستری استان یزد گفت: بافت شهر و سبک‎‎های معماری در شکل‌‏‏گیری جرائم موثر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، محمدرضا حبیبی در دیدار با شهردار و رییس شورای شهر یزد اظهار کرد: در بافت‌های سنتی به طور معمول حاکمیت ارزش‌‏‏ها بیشتر بوده است و جرائم به مراتب کمتر شکل می‏‏‌گیرد.

وی افزود: گرچه به لحاظ ارائه خدمات شهری، سبک شهرسازی مدرن و آپارتمان‎‎نشینی مطلوب‎‎تر به نظر می‎‎رسد، اما تشویق مردم به سمت زندگی در منازل حیاط دار، از تراکم جمعیت خواهد کاست و آرامش بیشتر حکم‌فرما خواهد کرد.

رییس کل دادگستری استان یزد، دقت نظر در توسعه قطب‎‎های صنعتی شهر را خواستار شد و بیان کرد: باید قبل از توسعه کامل شهرک‎‎های صنعتی بررسی کامل صورت گیرد تا آلودگی‎‎های این مراکز به سمت شهر و محل زندگی مردم سرازیر نشود.

این مقام قضایی بر دقت در ساخت و سازهای شهری نیز تاکید کرد و افزود: در همه حال پیشگیری بهتر از درمان است و بهتر است از ابتدا بر ساخت و سازها نظارت دقیق صورت گیرد؛ زیرا تخریب یک سازه به واسطه تخلف آثار بسیار بد اجتماعی، روانی و اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

وی از شهر یزد به عنوان یکی از شهرهای تمیز کشور یاد کرد و متذکر شد: وقتی شهری در دل کویر از نظر تمیزی در درجه مطلوب است این بیانگر برنامه‎‎ریزی و تلاش مجموعه خدوم شهرداری است.

حبیبی با اشاره به اجرای طرح‎‎های ترافیکی شهر در سنوات اخیر نیز تصریح کرد: با ساخت تقاطع‎‎های غیر هم سطح در شهر یزد گام‎‎های خوبی در زمینه کاهش بار ترافیکی برداشته شده است که باید با تداوم آنها شرایط آینده شهر را هم لحاظ کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.