خلبانان ایرفرانس یک هفته اعتصاب می کنند

خارجی,اعتصاب,ایرفرانس

تهران – ایرنا- خلبانان شرکت هواپیمایی ˈایر فرانسˈ فرانسه از فردا که ˈدوشنبه سیاهˈ نام گرفته است، اعتصاب یک هفته ای خود را در اعتراض به تغییرات برنامه ریزی شده این شرکت، آغاز می کنند.

به گزارش روز یکشنبه روزنامه فرانسوی 'لو فیگارو'، ایرفرانس با در نظر گرفتن تعداد خلبانانی که به این اعتصاب می پیوندند، پیش بینی کرده است 60 درصد پروازهای روز دوشنبه این شرکت هواپیمایی لغو شود.

خلبانان ایرفرانس به دعوت 'اتحادیه ملی خلبانان' (SNPL) از فردا تا 22 سپتامبر (31 شهریور) در اعتراض به 'فقدان گفتگوی اجتماعی در مورد جهت گیری های راهبردی' این شرکت هواپیمایی اعتصاب می کنند.

دو اتحادیه دیگر 'اتحادیه خلبانان ایرفرانس' (Spaf) و 'اتحادیه کارکنان ناوگان هوایی فرانسه' (Alter) به اعتصاب تا 18 سپتامبر (27 شهریور) فراخوان داده اند.

اتحادیه های مربوطه از یک ماه قبل نسبت به این اعتصاب طولانی مدت هشدار داده بودند.

در جریان این اعتصاب یک هفته ای، خلبانان ایرفرانس از ساعت 5 صبح تا ساعت 11 شب دست از کار می کشند و از انجام هرگونه پرواز امتناع خواهند کرد.

ایرفرانس که اعلام کرده از یک شب قبل از هر پرواز برنامه آن را در پایگاه اطلاع رسانی این شرکت اعلام می کند، بروز اخلال جدی در حمل و نقل هوایی را رد نکرده و از مسافران خواسته است در صورت امکان پروازهای رزرو شده در مدت اعتصاب را لغو و یا به تاریخ دیگری منتقل کنند.

'ژان لویی باربر' رییس اتحادیه ملی خلبانان وضعیت پروازهای روزهای سه شنبه و چهارشنبه ایرفرانس را بدتر از روز دوشنبه پیش بینی کرد.

'فردریک گژی' مدیرعامل ایرفرانس نیز هزینه روزانه این اعتصاب را 10 تا 15 میلیون یورو اعلام کرد و از ادامه مذاکرات با اتحادیه ها به منظور یافتن راهی برای خروج از وضعیت کنونی خبر داد.

اعتصاب طولانی و یک هفته ای خلبانان ایرفرانس از سال 1998 تاکنون سابقه نداشته است. در 5 ژوئن همان سال خلبانان این شرکت به دعوت یکی از اتحادیه ها به اعتصابی 24 ساعته دست زدند که با پایان زمان مقرر این اعتصاب تا 36ساعت تمدید شد. پس از آن اتحادیه دیگری تاریخ 9 تا 15 ژوئن را زمان اعتصاب خلبانان برای اعتراض به دستمزدها اعلام کرد و به این ترتیب طولانی ترین اعتصاب خلبانان ایرفرانس رقم خورد.

اروپام ** 9053 **1561** 1337
کد N501300