اوگاندا نقشه حمله قریب‌الوقوع الشباب را خنثی کرد

آفريقا

سفارت آمریکا اعلام کرد، نیروهای امنیتی اوگاندا فعالیت یک شبکه تروریستی مرتبط با الشباب سومالی را که ظاهرا قصد انجام حمله‌ای قریب الوقوع را داشتند، متوقف کرد.

سفارت آمریکا اعلام کرد، نیروهای امنیتی اوگاندا فعالیت یک شبکه تروریستی مرتبط با الشباب سومالی را که ظاهرا قصد انجام حمله‌ای قریب الوقوع را داشتند، متوقف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس اوگاندا گفت، دو هفته پس از آنکه نیروهای اوگاندا اطلاعاتی را فراهم کردند که به نیروهای ویژه آمریکا کمک کرد تا در یک حمله هوایی فرمانده الشباب را به هلاکت برسانند، در چندین حمله تعدادی از اعضای این شبکه تروریستی دستگیر شدند.

سفارت آمریکا در اوگاندا در بیانیه‌ای گفت: مقامات اوگاندا از کشف یک شبکه تروریستی تحت رهبری الشباب در کامپالا گزارش دادند. نیروها در تلاشند تا ببینند که آیا هنوز اعضایی از این شبکه آزاد هستند یا خیر.

در این بین به شهروندان این کشور تاکید شده تا در خانه‌های خود بمانند.

سفارت آمریکا در ادامه این بیانیه گفت: همزمان با ادامه تحقیقات درباره نقشه یک حمله قریب الوقوع، ما همچنان با همتای اوگاندایی خود در ارتباط نزدیک هستیم.

سخنگوی پلیس اوگاندا بدون اشاره به تعداد بازداشت شدگان گفت: در این اقدام تعدادی دستگیر شده‌اند. آژانس‌های امنیتی مشترک در اوگاندا نقشه حمله قریب الوقوع این شبکه تروریستی را نقش بر آب کردند.

سفارت آمریکا افزود: نیروهای امنیتی گشت‌زنی‌های خود را در اطراف مکان‌های مهم افزایش داده‌اند.

این سفارتخانه ضمن آنکه شهروندان آمریکایی در اوگاندا هشدار داد تا به دنبال پناهگاهی امن باشند گفت، در حال حاضر ما از هیچ اهداف خاصی مطلع نیستیم و مقامات اوگاندا تدابیر امنیتی را در مکان‌های مهم از جمله فرودگاه بین‌المللی "انتبه" افزایش داده‌اند.

سفارت آمریکا در چند روز گذشته هشدار داد که شبه نظامیان الشباب ممکن است در پی حمله هوایی آمریکا که منجر به کشته شدن فرمانده این گروه شبه نظامی شده دست به اقدامی تلافی جویانه بزند.

این سفارتخانه افزود: در رابطه با حملات تروریستی بالقوه در اوگاندا گوش به زنگ باشید.

انتهای پیام

کد N501262