رئیس سازمان دارالقرآن:

توسعه فرهنگ قرآنی سلامت بخش‌های مختلف کشور را تضمین می‌کند

سازمان دارالقران

رئیس سازمان دارالقرآن کشور گفت: توسعه فرهنگ قرآنی سلامت بخش‌های مختلف کشور را تضمین می‌کند.

رئیس سازمان دارالقرآن کشور گفت: توسعه فرهنگ قرآنی سلامت بخش‌های مختلف کشور را تضمین می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، مهدی قره‌شیخلو در همایش قرآنی 10 هزار نفری یاوران ولایت با اشاره به اجتماع 10 هزار نفری مردم تبریز و شهرهای مجاور، این همدلی و حضور را حاوی پیام خاص به مسئولان دانست و اظهار کرد: عشق به قرآن در ملت ایران متجلی است و هر چه در توسعه فرهنگ قرآنی هزینه شود در واقع سرمایه‌گذاری مناسب برای سلامت بخش‌های مختلف کشور است.

وی با بیان این‌که «ظرفیت‌های قرآنی بالایی در کشور وجود دارد» گفت: انس خانواده‌ها با قرآن و قرآنی شدن جامعه بسیاری از مشکلات اجتماعی را از بین برده و موجب تقویت تمام بخش‌ها به خصوص فرهنگ در کشور می‌شود.

قره شیخلو بر لزوم هم افزایی دستگاه‌های فرهنگی در برگزاری برنامه‌های قرآنی در کشور تاکید کرد.

وی یادآور شد: هر چه فعالیت‌ها و حرکت‌های قرآنی ترکیبی از حضور مقتدرانه مردم و مسئولان نظام باشد، موفق‌تر و تاثیرگذارتر خواهد بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این همایش قرآن را کتاب شفا و رحمت دانست و گفت: این کتاب آسمانی دوای بسیاری از آلام و دردهای روحی و جسمی مردم است و اگر می‌خواهیم جامعه اصلاح شود، باید بیشتر به قرآن پرداخته شود.

حجت‌الاسلام حمید عظیمی افزود: پیروزی در هشت سال دفاع مقدس و در مقابل استکبار و متحدانش در این جنگ هم مرهون قرآن و جهاد قرآنی رزمندگان اسلام است که با وحدت همه اقشار جامعه میسر شد و بزرگترین پیام سیاسی قرآن وحدت تمام طوایف اسلامی در مقابل کفار و منافقین است.

نخستین همایش بزرگ قرآنی یاوران ولایت عصر روز شنبه در سالن شهید پورشریفی تبریز با شرکت بیش از 10 هزار فعال قرآنی برگزار شد.

انتهای پیام

کد N501254