ازسرگیری مذاکرات غیرمستقیم مقامات فلسطین و رژیم صهیونیستی در ماه جاری میلادی

رئیس اداره سیاسی و امنیتی در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مذاکرات غیرمستقیم میان مقامات این رژیم و فلسطین برای تثبیت آتش‌بس در نوار غزه ماه جاری میلادی از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری بوابة الاهرام، "عاموس گلعاد"، رئیس اداره سیاسی و امنیتی در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با تلویزیون این رژیم اعلام کرد که مذاکرات غیرمستقیم میان مقامات این رژیم و فلسطین برای تثبیت آتش بس در نوار غزه در ماه جاری میلادی در قاهره از سر گرفته خواهد شد اما هنوز تاریخ مشخصی برای آن تعیین نشده است.

گلعاد که عضو هیات مذاکره کننده اسرائیل در قاهره است، تاکید کرد: جنبش حماس هیچ گاه سلاح خود را کنار نخواهد گذاشت اما در این مرحله این جنبش به مسلح کردن دوباره خود یا ایجاد تونل‌ نمی‌پردازد اما احتمالا در آینده دست به چنین اقدامی بزند.

فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها که در 26 اوت گذشته به توافق آتش بس طولانی مدت رسیدند بر از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم با نظارت مصر و ظرف یک ماه برای بحث و گفت‌وگو در خصوص مسائل موجود از جمله احداث فرودگاه و اسکله دریایی در نوار غزه و تبادل اسرا توافق کرده بودند.

در هفته اول ماه جاری میلادی نیز هیات رسمی مصری دیدارهایی را در شهر رام الله در مرکز کرانه باختری برای بحث وگفت‌وگو در خصوص پایبندی به بندهای توافق آتش بس در نوار غزه برگزار کرد.

انتهای پیام

کد N501067